США пропонують Польщі передати Україні системи Patriot в обмін на “Залізний купол”

  • Це сталося після того, як Ізраїль відхилив запити Вашингтона та Києва надіслати “Залізний купол” напряму.

    США пропонують Польщі передати частину наявних у неї зенітно-ракетних комплексів Patriot Україні в обмін на системи ППО “Залізний купол”.

    Про це повідомляє POLITICO з посиланням на власні джерела, передає “Суспільне”.

    У США обмірковує тристоронній обмін, згідно з яким Польща отримає американські системи “Залізний купол” і надішле частину власних систем ППО в Україну. 

    “Польща, можливо, зможе розгорнути свої системи Patriot в Україні, де ми вже розгорнули системи Patriot”, — сказав сенатор Ван Холлен.

    Для адміністрації та прихильників України в Конгресі має сенс планувати нетрадиційні способи підтримувати потік зброї, пише POLITICO. Журналісти вважають, що подібні схеми вказують на “прихований песимізм”, оскільки законодавці не зможуть піти стандартним шляхом: винести законопроєкт про допомогу Україні на засідання, прийняти його та відправити на стіл Байдена на підпис.

    Як працюють ЗРК Patriot

    Зенітні ракетні комплекси Patriot в США почали розробляти 40 років тому. Перший раз Patriot використали в боях на початку 1990-х, під час війни в Перській затоці.

    Батарея ЗРК Patriot складається з радара, пункту управління й пускових установок (до восьми), кожна з яких має по чотири ракети. Ціна однієї батареї близько мільярда доларів.

    Характеристики радіолокаційної станції системи:

    • максимальна висота перехоплення цілі — 24 кілометри;
    • максимальна дальність перехоплення — 80 кілометрів;
    • мінімальна — три кілометри.

    Вражає цілі ЗРК Patriot керованими ракетами “земля — повітря”. Максимальна дальність ураження коливається від 40 до 160 км залежно від типу ракети. Одночасно Patriot може знищувати вісім цілей та здатен збивати не лише літаки та крилаті ракети, але й балістичні.

    “Проблема з системами Patriot в їхній складності. Програма навчання для деяких ремонтників триває майже рік. Це також вимагає розгалуженого ланцюга постачання. Тому це дуже складно. Це з тієї ж категорії, що і, наприклад, реактивні літаки. І Patriot, і такі літаки були б чудовим поповненням під час післявоєнної відбудови української армії. Але складно приймати їх на озброєння під час війни”, — говорить Марк Канчіан.

    Українських військових навчатимуть користуватися системою у третій країні, пояснили в Білому домі.

    Загалом Patriot вже закупили 16 країн світу: Німеччина, Швеція, Іспанія, Румунія, Греція, Нідерланди, Японія, Кувейт, Ізраїль, Саудівська Аравія, Об’єднані Арабські Емірати, Єгипет, Бахрейн, Йорданія, Катар, Південна Корея.

    Читайте також: Зеленський просить країни НАТО про додаткові системи ППО

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!