Суд Астанова: свідок розповіла про сварку напередодні смерті студентки медвишу

Сьогодні, 10 грудня, у Богородчанах провели чергове засідання у справі Ельдара Астанова.

Нагадаємо, підозрюваного у вбивстві студента з Франківська тепер судять у Богородчанах – змінився склад суду і справу повертають до початку розгляду.

Ще два роки тому студентку з Болгарії Елю Дішлю Зію розшукували рідні та близькі. За кілька днів її тіло з численними травмами знайшли у валізі на дні озера на Прикарпатті. Головним підозрюваним у справі став хлопець вбитої, туркмен Ельдар Астанов.

У Богородчанському суді справу веде колегія суддів Шишко, Круль та Рибка. Захисники Астанова просили обрати для нього лише нічний арешт, щоб він міг відновитися на навчанні, піти у магазин за продуктами чи викинути сміття.

Також майже місяць тому, вони вже просили відводу суддів.

Сьогодні на засіданні допитали свідка у справі – подругу підозрюваного. Суд спілкувався зі свідком через відеозв‘язок, бо вона проживає в іншій області. Дівчина попросила суд не називати її ім‘я та розповіла, що знає Ельдара, жила з ним по сусідству. Жодних обставин конфлікту напередодні вбивства дівчини вона не знає, чула крики, втім згадати детальні їй складно, бо минуло вже три роки.

«Мені зараз важко згадати, це давно було. Були крики з квартири Ельдара, звучало, як сімейна сварка, але не пригадую, чий голос конкретно чула – чоловічий чи жіночий», – згадує свідок.

Захисник Астанова адвокат Разметов поцікавився у свідка, як вона охарактеризувати підозрюваного. Дівчина назвала його товариським, людиною, що завжди може допомогти та підтримати. За її участі один раз проводили огляд помешкання підозрюваного, вона не може згадати, чи був він присутній при огляді.

Також вона згадала, що ключі від квартири Астанова були також у його друга Святослава, вона часто його бачила, і він приходив до Ельдара у квартиру.

«Ельдар казав, що це його знайомий, нечасто, але я бачила їх разом», – каже свідок.

Свідок не змогла відповісти на більшість запитань адвоката, навіть коли він зачитав її попередні свідчення. Дівчина пояснила, що пройшло вже дуже багато часу і згадати деталі вона не може.

Нагадаємо, у Франківську вдруге перенесли засідання в справі підозрюваного у вбивстві Булієнка. 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!