З цілодобового арешту на нічний: адвокати хочуть, щоб Астанову змінили запобіжний захід

 • Сьогодні, 23 вересня, у Богородчанах провели підготовче засідання у справі Ельдара Астанова.

  Нагадаємо, підозрюваного у вбивстві студента з Франківська тепер судитимуть у Богородчанах – змінився склад суду і справу повернуть до початку розгляду.

  Ще 16 вересня колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Івано-Франківського апеляційного суду розглянула у відкритому судовому засіданні подання в.о. голови Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Лазаріва О.Б. про передачу кримінального провадження за обвинуваченням Астанова Ельдара Бабаджановича у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 115, ч. 1 ст. 309 КК України на розгляд іншого суду у зв’язку із неможливістю утворити склад суду.

  У Богородчанському суді справу веде колегія суддів Шишко, Круль та Рибка.

  На початку засідання суддя Шишко поцікавився, чи можна вести справу без потерпілого – брата вбитої Дішлі Елі Зії. Прокурор та захисник Астанова зазначили, що засідання проводити можна і без його участі.  Однак суд не вважає за можливе проводити підготовче засідання без потерпілого. Справа у тому, що до суду не надійшло повідомлення про те, чи повідомляли брата вбитої про місце та час підготовчого засідання.

  Прокурор Боровик просить продовжити запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту на 60 днів.

  «Це клопотання не можуть сьогодні розглядати, адже вирішили, що проводити засідання без потерпілого не можуть», – зазначила захисниця Астанова.

  Захисник Разметов, в свою чергу, сказав, що суд взагалі не має права розглядати обвинувальний акт, адже у матеріалах не вказано, що він обвинувачується, там пише, що він підозрюється.

  Також адвокати попросили замінити запобіжний захід на нічний домашній арешт.

  «Це потрібно для того, щоб він міг обстежитися, відновитися в університеті. Тим паче, він неодружений, і його мами тут немає – він сам навіть не може вийти в магазин за продуктами чи винести сміття», – каже Разметов.

  Колегія суддів направилася у нарадчу кімнату, а опісля ухвалила – задовольнити клопотання прокурора. Таким чином  підозрюваний Астанов й надалі перебуватиме під цілодобовим домашнім арештом.

  Згодом у суді почали вирішувати, як саме підозрюваний Астанов зможе ходити до лікаря. Суддя спитав, чому лікар не може прийти до нього додому. Адвокат спробувала заперечити таку можливість.

 • «Ви розумієте, що наразі ваші слова є голослівними, бо не має ніяких підтверджень. Всі знають, що лікар може прийти додому, тим паче зважаючи на ситуацію», – каже суддя Шишко.

  Захисниця Шпак сказала, що він має прийти до терапевта, укласти договір, а пояснювати всю ситуацію терапевту, щоб той прийшов додому, адвокат не буде.

  Заяву захисників про те, щоб дозволити Астанову піти до лікаря суд не відхилив. Втім судді залишили її взагалі без розгляду, оскільки вирішили, що на цьому засіданні заява не має бути розглянута.

  Нагадаємо, майже два роки тому студентку з Болгарії Елю Дішлю Зію розшукували рідні та близькі. За кілька днів її тіло з численними травмами знайшли у валізі на дні озера на Прикарпатті. Головним підозрюваним у справі є хлопець вбитої, туркмен Ельдар Астанов.

  Ельдара взяли під варту в червні 2017, розслідування завершили в листопаді 2017. З того часу справа перебуває в суді. Попередні засідання неодноразово переносили через проблеми із захисниками Астанова чи перекладачем та відсутністю свідків.

  Зокрема, до зали суду принесли валізу, у якій знайшли тіло дівчини. Пізніше судді Апеляційного суду вирішили випустити Ельдара Астанова із СІЗО. Тепер він заходиться під домашнім арештом.

  На початку засідання захисники Астанова заявили про те, що хочуть відводу суддів. Згодом судді оголосили самовідвід.

  Анна Гончарова

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!