Судді, які розглядали справу Астанова, оголосили про самовідвід

 • Сьогодні, 5 вересня, в Івано-Франківську відбулося чергове засідання у справі Ельдара Астанова.

  Нагадаємо, майже два роки тому студентку з Болгарії Елю Дішлю Зію розшукували рідні та близькі. За кілька днів її тіло з численними травмами знайшли у валізі на дні озера на Прикарпатті. Головним підозрюваним у справі є хлопець вбитої, туркмен Ельдар Астанов.

  Ельдара взяли під варту в червні 2017, розслідування завершили в листопаді 2017. З того часу справа перебуває в суді. Попередні засідання неодноразово переносили через проблеми із захисниками Астанова чи перекладачем та відсутністю свідків.

  Зокрема, до зали суду принесли валізу, у якій знайшли тіло дівчини. Пізніше судді Апеляційного суду вирішили випустити Ельдара Астанова із СІЗО. Тепер він заходиться під домашнім арештом.

  Сьогодні на початку засідання захисники Астанова заявили про те, що хочуть відводу суддів. На думку захисників, судді необґрунтовано тримали Астанова під вартою.

 • Після перерви судді відмовили у клопотанні про відвід суду адвокатам, як не вмотивованого. А опісля — оголосили про самовідвід, посилаючись на ухвалу Апеляційного суду, яка змінила Астанову міру запобіжного заходу на домашній арешт.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!