Суд визнав незаконними перерву у засіданні Надвірнянської ОВК та перерахунок голосів на чотирьох дільницях

 • В Івано-Франківському окружному адміністративному суді тривають судові засідання за позовом кандидата в народні депутати України Олександра Шевченка до Надвірнянської ОВК.

  Впродовж останніх днів суд визнав незаконними п’ять рішень, які більшістю голосів ухвалила  Окружна виборча комісія 87 округу. 

  Йде мова, зокрема, про рішення щодо незаконної перерви ОВК, яка тривала понад 6 годин. Феміда підтвердила, що рішення про переривання засідання ОВК з 4 години 1 квітня до 11 години 1 квітня було незаконним і протиправним.

  «Воно повпливало на подальше спотворення підрахунку бюлетенів. Тобто ті всі перерви, які голова ОВК називав “тайм- аутом”, були порушенням закону. Таке рішення повністю заблокувало роботу ОВК. Адже документи не лише не приймалися, натомість процес роботи зупинився взагалі. Цим самим з’явилась підстава, щоб всі суб’єкти виборчого процесу, зокрема і журналісти та спостерігачі, покинули приміщення ОВК», — на цьому під час судового засідання наголосив адвокат Андрій Сторожук.

  Нагадаємо, що саме в той час, коли з приміщення вигнали всіх присутніх, зайшов спецпідрозділ СБУ ”Альфа”.

  Окрім цього, суд визнав незаконним перерахунок голосів на 4 виборчих дільницях. Йде мова про дільниці №261027, що в Яремче, №260012 – с. Горохолин Ліс, №260028 – с. Монастирчанита №260536 – с. Чорний Потік.

  Щодо дільниці №261027 (м. Яремче) , то 7 квітня суд вперше повністю задовольнив позовні вимоги, визнавши протиправною та скасувавши постанову окружної виборчої комісії №87 від 2 квітня 2021 року, якою вибори на дільниці визнано  недійсними.

  Нагадаємо, дільницю 260012 (с. Горохолин Ліс) ОВК відправила на перерахунок через відсутність на пакеті з виборчою документацією назви виду виборів. Натомість судді ухвалили рішення, що Окружна виборча комісія не мала права відправляти на перерахунок цю дільницю через цей факт.

  Незаконним був і перерахунок бюлетенів на ДВК 260028 (с. Монастирчани). Суд визнав, що на це не було відповідних підстав.

  Така ж ситуація і на ДВК 250536, що в Чорному Потоці. Тут до документів ДВК взагалі не було зауважень.

  Сьогодні суд має виголосити рішення щодо дій ОВК, коли приймалися документи і відбувався повторний перерахунок голосів  без участі представників Олександра Шевченка, яких незаконно позбавили права участі в засіданні ОВК.

  Нагадаємо, 28 березня, на території Івано-Франківщини відбулися проміжні вибори Народного депутата Верховної Ради України. Мова йде про 87-й виборчий округ. 

  Через два дні після виборів повідомили, що ЦВК опрацювала 67% протоколів.  Сам же підрахунок усіх голосів тривав тиждень. За цей час декілька разів змінювали голову ОВК.

  Навіть йшлося про те, що з дільниць зникло більш як 300 бюлетенів за Шевченка. А ОВК відправляла 14 ДВК на перерахунок – частину з них через сумнівні підстави.

  Представники різних партій з дільничної комісії ДВК 261029 (с. Микуличин) твердили – підробили їхні підписи на упаковці з бюлетенями. Казали, що будуть писати навіть в Європейський суд.

  Кандидат у народні депутати від партії “За майбутнє” Олександр Шевченко заявив, що окружна виборча комісія вкрала його перемогу на виборах до Верховної Ради у виборчому окрузі №87.

  Він навіть звертався до свого конкурента на виборах Василя Вірастюка із закликом не ганьбитися та сприяти чесному підрахунку голосів.

  До теми: “На 87 окрузі були не вибори, а брудне призначення переможця”, – Івано-Франківська обласна рада

  Обурені прикарпатці вийшли під «Білий дім» через вибори на 87-окрузі (ФОТО)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!