Світ про нас

  • Forbes

    «Російське вето на створення трибуналу ООН у справі про малайзійський  «Боїнг» – це визнання вини», – під таким заголовком американський журнал вміщує коментар цієї новини.

    Росія, яка офіційно заявляє, що не мала жодного відношення до трагедії, обґрунтувала своє вето твердженнями, що кримінальний трибунал ООН, призначений генсеком ООН, перетвориться на «політичне шоу». Якщо Росія не винна, то чому вона заперечує проти створення трибуналу?

    Висновки спільної групи з розслідування, сформованої Міжнародною організацією цивільної авіації, будуть оприлюднені в кінці року. Але витоки інформації вже вказують на те, що MH17 був збитий ракетою «земля-повітря», випущеною з комплексу «Бук», доставленого на Східну Україну з Росії, яким, швидше за все, управляла російська обслуга. Якби Радбез ООН прийняла резолюцію, доповідь про розслідування надійшла би в трибунал ООН.

    «Путін наклав вето на створення трибуналу ООН, оскільки знав, що реальний судовий розгляд оголить роль Росії в трагедії MH17», – вважає автор. Натомість за допомогою пропаганди Путін уже переконав росіян, що винні Україна і США.

     

    Neue Zuercher Zeitung

    Наклавши вето на резолюцію про створення міжнародного трибуналу щодо малайзійського «Боїнга», Путін захищає власну владу, пише оглядач швейцарської газети.

    Москва не хоче розслідування, вартого довіри, і для неї набагато простіше відмовитися від співпраці з судом, який не отримав мандат від міжнародного співтовариства. Крім того, кремлівським пропагандистам легше зганьбити такий суд як упереджений.

    «Якщо суд, що заслуговує на довіру, доведе ймовірну провину росіян, це зруйнує спотворену російським телебаченням картину світу й остаточно викриє величезну брехню Кремля про те, що на сході України немає російських солдатів, а бойові дії там – це виключно громадянська війна», – пише автор.

    Насправді російське керівництво озброює сепаратистів і посилає туди російських солдатів. Без анексії Криму і просочування «добровольців» на Донбас справа б ніколи не дійшла до війни і, відповідно, до знищення пасажирського лайнера.

    «Коли російський народ усвідомить це, під загрозою провалу може виявитися не тільки східноукраїнська авантюра Путіна, але і влада його режиму», – переконаний автор.

     

    The Bloomberg View

    За межами Росії мало хто сумнівається, що MH17 був збитий проросійською стороною українського конфлікту, в Росії ж, за даними свіжого опитування, 44% звинувачують у цьому українську армію, 17% – США, 2% – Росію.

    «Але президент Путін і його люди тепер напевно знають, що не можуть відстояти свої аргументи перед рештою світу. Вони також усвідомлюють, що повинні визнати міжнародне розслідування трагедії», – йдеться у статті американського інформагентства. У 2014 р. Росія голосувала за резолюцію Радбезу ООН про міжнародне розслідування.

    На думку автора, Москва не надто боїться офіційного вердикту про свою вину і вину своїх агентів, проблема в іншому. Схожа ситуація – небажання США визнавати юрисдикцію Міжнародного суду в Гаазі. Росія, яка завжди заздрісно поглядає на практику американської винятковості, хоче, щоб з нею обходилися так само.

    Путін «не намагається прикрити якогось польового командира повстанців чи навіть російського офіцера, який, можливо, рік тому наказав запустити ракету. Путін просто не бажає поступатися тим, чим не поступаються США», вважає автор.

     

    Die Presse

    З квітня близько 300 військових радників із США навчають за західними стандартами українських військовослужбовців і бійців Національної гвардії у Львівській області.

    Проте, як повідомляє австрійська газета, українські «учні» теж можуть дечому навчити «вчителів». Так, капітан американської армії Саварі визнає: незважаючи на те, що у нього за плечима участь у двох військових операціях на Близькому Сході, «робота з українцями, які побували в боях, виявила великі прогалини в його військових знаннях».

    Офіцер підкреслює, що у більшості американських солдатів і офіцерів немає практичного досвіду зіткнення з професійним і важко озброєним противником, організованим у великі підрозділи, який активно використовує сучасну військову техніку. «Жоден з нас не був під артилерійським вогнем», – кажуть американці.

    Сержант Харт зауважив, що ніколи не стикався з броньованою технікою противника. «Типовий сьогоднішній американський «джи-ай» або морпіх абсолютно не готові до зустрічі з важкими підрозділами противника, оскільки впевнені, що авіація, системи ППО і артилерія вже давно все це знищили», – мовиться в статті.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!