Тривожний рюкзак, аптечка та поводження з боєприпасами: франківців вчать, як діяти у випадку війни (фото)

  • В Івано-Франківську на Вічевому майдані рятувальники провели навчання з цивільної оборони.

    Христина Перцович, речниця Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області каже, навчання проводять для того, аби пояснити людям, що робити в разі тривожного сигналу. Найгірше, за її словами, коли людина починає панікувати.

    «Важливо не панікувати. Якщо ви почули звуковий сигнал, увімкнути радіо або телебачення, адже у випадку надзвичайної ситуації мобільний зв‘язок та інтернет може не працювати», – пояснює Христина Перцович.

    Це вже другі такі навчання в місті. Також проходять і в районах, аби охопити велику кількість населення.

    Пояснили франківцям і те, як діяти при виявленні вибухонебезпечних предметів. У жодному разі не можна торкатись, відкривати чи здійснювати ще якісь дії. Потрібно обгородити і позначити предмет, зателефонувати у 101 чи 102, дочекатись приїзду спецслужб.

    Андрій Жиравов, представник Червоного Хреста, наголошує на тому, що в аптечці обов‘язково мають бути: кровоспинні марлеві бинти, лейкопластири, бажано тканинні, джгут.

    «Варто мати і засоби для обробки ран: хлоргексидин. ОпіКун при опіках на невеликих площах. Спиртові салфетки, бактерицидні пластирі, термопокривало, яке водночас і зігріваюче, і відштовхує тепло», – каже Андрій.

    Не варто забувати і про знеболювальні: анальгін, препарати сорбенти, а для людей із серцевими захворюваннями – корвалмент тощо.

    Розповіли також, які речі першої потреби варто скласти у так званий “тривожний рюкзак”. Насамперед туди потрібно покласти свої основні документи – паспорт, водійські права, ідентифікаційний код, дипломи, документи на землю, житло та авто. Бажано зробити їх копії.

    Також обов’язковою є наявність аптечки, а також вміння застосовувати ліки і засоби, що у ній містяться. Варто мати і такі речі, як ніж та сокира.

    Крім того, в пригоді стануть ліхтарик, павербанк, радіоприймач, запас готівки, а також запас сухих харчів на декілька днів. Не варто забувати і про теплий одяг, рукавиці, воду, туалетний папір.

    До теми: тривожний рюкзак: збираємо без паніки

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!