В Івано-Франківську змінять режим роботи світлофора на одному з перехресть

 • Зміна режиму роботи світлофора планується на перехресті вулиць Галицької, Василіянок та Північного Бульвару. Протягом найближчих вихідних буде запроваджено нову циклограму на цьому перехресті.

  Про це повідомив заступник міського голови Михайло Смушак.

  Заплановані тут зміни, за його словами, обумовлені цілим рядом факторів, зокрема:

  • об’єднання бульварів змінило модель поведінки водіїв і потягнуло за собою збільшення транспортних потоків з вулиці Василіянок на Північний Бульвар та у зворотному напрямку;
  • запуск маршруту тролейбуса №5 вимагає забезпечення зручного і безконфліктного лівого повороту з Бульвару на вулицю Галицьку:
  • у вечірні години пікового навантаження виникає потреба у «чистій», безконфліктній фазі для руху транспорту по вулиці Галицькій з центру в сторону м-ну “Пасічна”;
  • ті ж таки вечірні затори вимагають від нас збільшення часу на виїзд з вулиці Василіянок праворуч, в напрямку Пасічнянського мосту;
  • лівий поворот з вулиці Галицької на Василіянок також є пріоритетним, через що виникає необхідність врахувати це в світлофорному регулюванні.

  “Окрім того, ми ставили перед собою завдання усунути або мінімізувати ризики, пов’язані з конфліктними фазами. Адже питання безпеки для нас пріоритетне. Попри те, що зараз ми не маємо можливості здійснювати заміну контролера чи монтувати додаткові секції світлофорів, нам вдалося розробити циклограму, яка вирішує наявні проблеми”, – йдеться у дописі заступника.

  Власне проблеми:

  • усі ліві повороти будуть безконфліктними;
  • час для руху з вулиці Василіянок праворуч на вулицю Галицьку і у зворотному напрямку буде збільшено вдвічі. Тепер зелений сигнал світлофора для цих потоків буде вмикатися у двох фазах(!);
  • водії, що рухаються від ТЦ “ЦУМ”, з вулиці Василіянок та з Північного Бульвару отримають повноцінні, безконфліктні фази для проїзду, а пішоходи та велосипедисти – зручні фази для перетину дороги.

  “Сподіваємося, усі учасники дорожнього руху оцінять запропоновані нововведення. Ми зі свого боку також будемо спостерігати за поведінкою водіїв протягом першого тижня роботи нової циклограми, та готові внести корективи в роботу світлофора, якщо буде така потреба”, – додав Смушак.

  До теми: “Чорна п’ятниця”: Марцінків перевірив вулиці, що потребують ремонту

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!