У 2024 році гроші з дорожнього фонду підуть на оборону, – Мінфін

 • У міністерстві назвали три ключові джерела для фінансування доріг у наступному році.

  У 2024 році українська влада має намір спрямувати надходження з державного дорожнього фонду, який функціонує в складі спеціального фонду держбюджету, на зміцнення армії та посилення оборони країни в межах загального фонду бюджету. Відповідні плани закріпили змінами в Бюджетному кодексі, повідомила пресслужба Міністерства фінансів України.

  «Усі кошти з дорожнього фонду на наступний рік (94,7 млрд грн) будуть перенаправленні на потреби оборони, що дозволить мобілізувати усі можливі внутрішні ресурси на цей напрямок. Це не тільки інвестиція у перемогу, але й створення нових робочих місць та підтримка економіки», – заявив глава Мінфіну Сергій Марченко.

  Як зазначається, грошовий ресурс сформують за рахунок акцизів з автомобілів і пального, а також інших платежів, що фінансували будівництво й ремонт доріг. Водночас у 2024-му дорожня галузь далі отримуватиме кошти завдяки трьом ключовим джерелам.

  Йдеться, зокрема, про забезпечення невідкладних заходів з утримання доріг під час холодів за залишок коштів, які були отримані від доходів державного дорожнього фонду станом на 1 січня 2024 року і не використані в попередні бюджетні періоди.

  «Дороги, які є необхідними для військових потреб, будуть фінансуватися за рахунок коштів з резервного фонду уряду України. Крім того, будівництво та ремонт доріг також заплановано в рамках проектів, що фінансуються міжнародними фінансовими організаціями та урядами країн-партнерів», – додали в міністерстві.

  До теми: Прикарпатці повезли українські колядки до Фінляндії

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!