У Фінляндії російськомовні мітингували за закриття кордону з Росією

 • Акцію провела група “Ні рашизму у Фінляндії”. Вона складається з росіян і російськомовних, які живуть у Фінляндії, і підтримують дії фінського уряду щодо закриття кордону з Росією.

  У Гельсінкі в суботу 13 січня відбувся мітинг російськомовних на підтримку закриття кордонів з Росією. Про це, як пише “Європейська правда“, повідомляє фінський телерадіомовник Yle.

  За словами організаторів, закриття кордонів необхідне, щоб Фінляндія продовжувала залишатися безпечною для всіх.

  В акції, що відбулася біля будівлі парламенту в Гельсінкі, взяли участь близько 20 осіб.

  Один з організаторів акції Ілля Канатуш заявив, що їхня група сформувалась на противагу тим росіянам, які мітингують за відкриття кордонів і стали під час своїх протестів виступати від імені всіх російськомовних жителів Фінляндії.

  “Особисто мені це здалося не зовсім коректним, оскільки немає у російськомовних якогось єдиного представництва. Ба більше, це дуже різнорідна верства населення, і погляди на ситуацію серед цих людей різні”, – сказав він.

  За словами Канатуша, акція є, зокрема, відповідною реакцією на вимоги з боку фінляндських росіян відкрити кордон.

 • Додамо, що у п’ятницю уряд Фінляндії вчергове продовжив термін закриття усіх КПП на кордоні з Росією до 11 лютого. Кордон був закритий у зв’язку з тим, що російські прикордонники почали безперешкодно випускати шукачів притулку.

  У Фінляндії виникли занепокоєння, що РФ збирається повторити сценарій міграційного тиску на країну за прикладом режиму Лукашенка у 2021 році.

  До теми: У Литві міністерка назвала “жахливою помилкою” можливе закриття російських шкіл

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!