У Франківській міській лікарні №1 не вистачає ліків для хворих на COVID-19

 • У Івано-Франківській міській клінічної лікарні № 1, де лікують хворих на COVID-19, не вистачає лабораторних реактивів та окремих медикаментів, яких зараз немає на українському ринку. 

  У стаціонарі міської клінічної лікарні № 1 на вулиці Матейка наразі лікують 168 пацієнтів, повідомляє “Суспільне Карпати”.

  Семеро хворих у реанімації, 60 – на кисневому забезпеченні. Учора (ред. 23-го листопада) у закладі був неприйомний день. За цей час до лікарні поступило семеро пацієнтів із підозрою чи з підтвердженим діагнозом COVID-19. В день прийому у лікарню госпіталізовують в середньому 25 людей, каже генеральний директор Тарас Василик. Засобів захисту для персоналу у медичному закладі вистачає, проте бракує медикаментів.

  “З ліків, як правило, не вистачає тільки того, чого немає на ринку в Україні. Є проблеми з представниками виробників. Нас попередили, що можуть виникнути проблеми з окремими бактеріальними препаратами. Ті, які є в постанові, і ми можемо брати по COVID-19. Також є проблеми з лабораторними реактивами”, – каже Тарас Василик.

  Окрім того, медики міської клінічної лікарні № 1 обслуговують пацієнтів, хворих чи з підозрою на COVID-19, які лежать у дитячій міській лікарні.

  “Там зараз знаходиться 35 пацієнтів. Цими пацієнтами опікуються лікарі, які туди призначені. Там набраний штат медперсоналу з цієї ж лікарні. Розмежування між пацієнтами, скажімо, дитячого віку і цими пацієнтами абсолютно з дотриманням епідеміологічних норм”, – розповідає Тарас Василик.

  Лікувати хворих на COVID-19 готуються в обласній клінічній лікарні. Про це “Суспільному Карпати” повідомив генеральний директор медичного закладу Остап Грищук. Наразі цей медзаклад не є профільним щодо лікування хворих на COVID-19.

  “Не лікуємо хворих на COVID офіційно. Нам ще договір не підписали і коштів не прийшло. Ми подали на підписання”, – розповів Остап Грищук.

  Нагадаємо, що центральна міська клінічна лікарня Франківська тимчасово не прийматиме пацієнтів.

  лікарня Матейки

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!