У Франківську обговорили інноваційні технології утеплення та опалення будинків

  • Сьогодні, 8 вересня, відділ енергозбереження та екології управління економічного та інтеграційного розвитку виконавчого комітету міської ради  провів нараду  із питань новітніх технологій утеплення та опалення будинків.

    Перший заступник міського голови Зіновій Фітель висловив переконання, що така  інформація буде цікавою та корисною для всіх, особливо зважаючи на те, що днями вже розпочнеться опалювальний сезон.

    Ra0S8thrFz0

    Володимир Шевців, представник компанії «Макс-еко», яка займається впровадженням технологій опалення приміщень саморегуляційними плівками інфрачервоного випромінювання,  розповів про такий обігрів різних типів приміщень: кімнат, будинків, шкіл, дитячих садків, промислових об’єктів тощо. За його словами, ці плівки можна монтувати будь-куди: у підлогу, стіни чи стелю.

    Перевагою інфрачервоного опалювання, як стверджує Володимир Шевців, є те, що теплове проміння безперешкодно проходить крізь повітря, перетворюючись у тепло лише при зустрічі з поверхнею, завдяки чому 90% теплової енергії розповсюджується в зоні перебування людини і оточуючих предметів. Таким чином можна економити 60% електроенергії. А при звичайному опаленні теплова енергія насамперед витрачається на нагрів повітря під стелею і аж потім нагрівається все приміщення.

    aBppbum2iLA

    Окрім того, в кожній кімнаті можна встановити терморегулятор, запрограмувати необхідну температуру, а потім дистанційно через комп’ютер контролювати її.

    5eha7u-xoDQ

    Така інноваційна технологія викликала хвилю зацікавлення. Більшість присутніх з недовірою сприйняли її. Зокрема заступник генерального директора ПАТ «Індуктор» Богдан Кобринський заявив про те, що не можна монтувати плівки з інфрачерговоним випромінюванням у підлогу, оскільки таким чином  руйнується структура підлоги. Крім того, учасники обговорення поставили під сумнів економію електроенергії у такий спосіб.

    yFAXwAGkupE

    Представники компанії погодилась в одному з дитячих садків або квартир Івано-Франківська встановити безкоштовно таке опалення, щоб наочно спростувати чи підтвердити економію коштів та тепла.

    Опісля на нараді мова пішла про новітні технології утеплення будинків.

    Олексій Лубойко розповів про теплоізоляційний матеріал бетоль, який є аналогом пінопласту. Це твердий штучний поризований цементний камінь. Матеріал має низьку густину, тому його можна використовувати як ізолятор. Власне через низьку густину, як стверджує Лубойко, бетоль є ефективним утеплювачем.

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!