У Франківську ОСББ обговорили створення громадської організації

 • 23 листопада в Івано-Франківську відбулися збори голів ОСББ. Метою зустрічі було об’єднання ОСББ в громадську організацію.

  Першим виступив голова ОСББ по вулиці Набережна, 32,  який повідомив, що створення такої організації позитивно вплине на вирішення житлово-комунальних проблем, адже одноосібно їх складно  розв’язати.

  Наступним виступив віце-президент Івано-Франківської торгово-промислової палати Ігор Бартків, який засвідчив, що на сьогодні в Івано-Франківську діє більше 200 ОСББ та закликав усіх до створення організацій та об’єднань. Також Ігор Бартків повідомив, що на сьогодні міський бюджет складає більше 1,5 млрд грн.
  Наступним оповідачем став помічник депутата міської ради – Василь Кедик, який наголосив на тому, що влада не дбає про ОСББ і запевнив, що для досягнення результату, потрібно, щоб до складу комісії входило, як мінімум двоє представників від ОСББ.
  Після цього, кожен зареєстрований на зборах голова ОСББ мав змогу представитися розказати про здобуті досягнення і проблеми.

   В основному проблеми торкалися питань електрозабезпечення, трубопроводу та каналізації, а також ремонтно-реставраційних питань. Проте, не менш важливим питанням на зборах була значна пасивністю деяких жителів та юридичний тиск МіУК на жителів будинків.

  Таким чином, наприкінці зборів прийняли три пункти звернення до міської ради:

  1. Забезпечити співфінансування з міського бюджету робітникам ремонту підвалу, енергоефективності житла всім будинкам житлового фонду незалежно від форми управління.
  2. Розробити механізм першочергового кредитування та співфінансування капітальних ремонтів ОСББ в тому числі будинків малоповерхової забудови.
  3. Забезпечити першочергове здійснення ремонтних робіт для новостворених ОСББ.

  На зборах були присутні та зареєстровані 30 голів правління ОСББ, які представляють інтереси більше 6 тис. жителів Івано-Франківська. Вони й ухвалили рішення про необхідність створення громадської організації, що буде представляти інтереси ОСББ.

  1 липня 2015 р. набрав чинності новий закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Згідно з ним, до 1 липня 2016 р. всі без винятку багатоквартирні будинки мають обрати одну з форм управління спільним майном.

  15226613_10205884463710111_1666023225_n 15226605_10205884458109971_429862084_n

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!