У Франківську пропонують представити для незрячих пам’ятки культури

  •  
    З нагоди Всесвітнього дня екскурсовода очільник громади Руслан Марцінків зустрівся із франківськими гідами. 
     
     
    «У першу чергу ми обговорювали нагальні проблеми, які виникають в залежності від того, як люди сприймають місто. Насамперед благоустрій Фортечного провулку, є велика проблема зупинки туристичних автобусів і, врешті, деякі дрібнички, які формують шарм міста, на які звертається увага, які водночас для нас є переважно буденною справою», – розповідає гід-екскурсовод Андрій Костишин.

    Туристи затримуються довше

    Екскурсоводи розповіли, що зараз туристи набагато довше затримуються у Івано-Франківську, аніж 10 років тому. Однак це не означає, що місту варто зупинятися і не розвиватися далі. У часі війни в країні екскурсій не меншає, однак часто пізнати місто приїжджають ветерани московсько-української війни, які після поранень, на жаль, є маломобільними.

    «Ми говорили, щоб основні пам’ятки, які є в Івано-Франківську, зробити доступними для людей з інвалідністю. Більшість з них уже частково обладнано, але основна перлина міста – наш Бастіон, він є непридатним для людей, щоби заїхати на кріслі колісному, і це проблема насправді, і ми якраз звернули увагу на те, що не треба забувати про будівництво інфраструктури для таких людей», – каже гід-екскурсовод Наталія Гугіль. 

    Щоб «побачили» тактильну красу

    Також є ідея щодо представлення пам’яток Івано-Франківська для незрячих. Фахівець українсько-румунських відносин, викладач Прикарпатського національного університету Олександр Новосьолов пропонує запозичити європейський досвід, щоб люди із вадами зору буквально таки «побачили» тактильно красу Івано-Франківська.

    «Європейський досвід показує, що дуже багато пам’яток культури мають такі своєрідні мініатюри. Вони зроблені з каменю, з металу, з якихось інших матеріалів для людей, які мають вади зору. І для того, щоби полегшити їм сприйняття цього об’єкту, біля цих історичних пам’яток розташовані саме оці мініатюри. По-перше це естетично, воно створює певну таку естетику самого об’єкту, по-друге – це дозволяє людині тактильно побачити цей об’єкт, зрозуміти, як він виглядає і полегшити роботу екскурсовода», – каже викладач факультету туризму ПНУ, екскурсовод Олександр Новосьолов.
     
    «Через екскурсоводів люди відчувають дух міста. Те, чим місто жило колись в минулому, чим живе зараз, і про майбутнє досить часто говорять. Тому дуже важливо, що такі зустрічі відбуваються в межах бізнес-сніданку і що ми обговорюємо, що треба зробити в умовах війни», – зазначив міський голова Руслан Марцінків. 
     
     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!