У Франківську реставрують декоровані огорожі

 • В Івано-Франківську по вулиці Короля Данила, 1 розпочали реставраційний ремонт декорованої огорожі палісадника. 

  Про це повідомляє Департамент містобудування та архітектури міста.

  В департаменті кажуть, що уже змонтували всі відтворені фрагменти, на черзі – пофарбування.

  Про хід робіт розповів головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини Департаменту містобудування та архітектури Володимир Ідак.

  «Зараз завершили монтаж усіх основних елементів фрагменту огорожі, на який укладено угоду між Департаментом містобудування та архітектури і виконавцем робіт. Наразі триває підготовка до опоряджувальних робіт і пофарбування», – каже чиновник.

  На цій частині огорожі ремонт проводиться за кошти міського бюджету та обійдеться в майже 150 тисяч гривень.

  Паралельно ці роботи спонукали сусідніх власників на виконання аналогічних ремонтно-реставраційних робіт на своїх фрагментах огорожі, що прилягають до їх приміщень.

 • «Йде мова вже про сторону будинку на вулиці Мазепи, 36, де власник приміщення компанія «Moris Group» зголосились продовжити роботи на своїй частині – власним коштом. Тут також завершено монтаж відтворених елементів і готуються до опоряджувальних робіт, – розповідає Володимир Ідак.

  Так, власник цокольного приміщення, яке прилягає до вулиці, приступає до відтворення свого фрагменту. Оскільки у нього всі муровані балясини втрачені та були замінені свого часу на ковані елементи, що тягне за собою великий обсяг робіт по їх відтворенню – наразі вирішується питання про співфінансування цих робіт коштом власника і частково коштом бюджету. Зараз на цій ділянці вже ведуться підготовчі роботи, демонтували ковані елементи.

  До слова, Прикарпаття подало на конкурс “Велика реставрація” дев’ять проєктів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!