В Івано-Франківську розпочався суд щодо недотримання гендерної квоти на місцевих виборах

  • Сьогодні, 4 жовтня Івано-Франківський окружний адміністративний суд розпочав слухання у справі Івано-Франківської обласної організації політичної партія “Об’єднання “Самопоміч” проти Івано-Франківської обласної виборчої комісії. 

    Нагадаємо: політична партія “Об’єднання “Самопоміч” подала до суду з вимогою скасувати рішення ЦВК про можливість не дотримуватися гендерної квоти на місцевих виборах.

    Сторону позивача представив Тарас Жарський. До слова, був присутній також голова обласної організації Політичної партії “Об’єднання Самопоміч” Тарас Виноградник, який бажав брати участь у судовому процесі. Втім, суд не допустив його до розгляду справи, як позивача оскільки   Виноградник не надав посвідчення, яке б засвідчувало, що він є керівником обласної організації.

    Свою вимогу до суду позивач аргументує тим, що у списках партій до облради кількість жінок становить менше 30%, що є порушенням закону про місцеві вибори. А саме, мова йде про представників Івано-Франківських обласних організацій: ГО “Народний контроль”, БПП “Солідарність”, ВО “Свобода”, “Народний рух України”,  “Наш край”, ” Громадянська позиція”,  Радикальна Партія Олега Ляшка та “Українська народна партія”.

    Так, представник відповідача Ольга Нечай надала суду клопотання про залучення  справи третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог. Тим часом, до суду вже надійшли клопотання від представників Івано-Франківської обласної організації ГО “Народний контроль”, Івано-Франківської обласної організації партії  БПП “Солідарність”, Івано-Франківської обласної організації партії ВО “Свобода” та Івано-Франківської обласної організації “Радикальна Партія Олега Ляшка” про залучення їх до справи як третіх осіб.

    Майже через годину суддя Петро Черепій зачитав ухвалу суду в якій клопотання відповідача повністю задоволено, адже рішення суду вплине на обов’язки та права  організацій. 

    До слова, якщо суд доведе незаконність реєстрації вищевказаних політичних партій, їм загрожує зняття з виборчих перегонів до Івано-Франківської обласної ради, які відбудуться 25 жовтня.

    Чергове слухання  у  цій справі відбудеться 5 жовтня.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!