У Франківську випускникам Університету третього віку вручили сертифікати

 • Сьогодні, 26 грудня, в Івано-Франківську студентам Університету третього віку розповіли про відомих письменників світу та про те, коли вони святкуватимуть свої ювілеї.

  Українська письменниця, доктор філологічних наук, Член Національної спілки письменників України Ольга Деркачова розпочала із Якоба Грімма, світ святкуватиме його день народження 2 січня – 100 років. Разом з братом склав знамениту збірку німецьких казок.

  Також, 25 січня мине 395 років від дня народження святкуватиме Маруся Чурай.

  Напівлегендарна українська народна співачка та поетеса часів Хмельниччини, яка, за переказами, жила в Полтаві. Їй приписують авторство низки відомих у народі пісень: «Ой не ходи, Грицю», «Котилися вози з гори», «Засвіт встали козаченьки» та інші“, – каже Деркачова.

  Свої 60 років 13 березня відзначатиме Юрій Андрухович. Він український поет, прозаїк, перекладач, есеїст. Кандидат філологічних наук. Живе і працює в Івано-Франківську.

  Цього ж місяця, а саме 19 березня 90 років святкуватиме Ліна Костенко.  Українська письменниця, поетеса-шістдесятниця. Авторка поетичних збірок «Над берегами вічної ріки», «Неповторність», роману у віршах «Маруся Чурай». 2010 року опублікувала перший прозовий роман «Записки українського самашедшого»

  755 років від дня народження у липні відзначатиме видатний італійський поет доби Відродження, письменник і політик, якого називають «батьком італійської літератури» Данте Аліг’єрі. Його головний художній твір – поема «Божественна комедія».

  Свої 55 років 31 липня святкуватиме британська письменниця, сценаристка, кінопродюсерка, здебільшого відома, як автор серії романів про Гаррі Поттера Джоан Роулінг.

 • 30 грудня 155 років від дня народження – Джозефу Кіплінгу.  Він англійський поет і прозаїк. Був співцем британського імперіалізму. Більш відомий, як творець дитячих казок про Мауглі, допитливе слоненятко, Про кішку, що гуляла, як сама собі знала, про відважного мангуста Рікі-Тікі-Таві та багатьох інших.

  Також Ольга Деркачова розповіла студентам третього віку про відомих прикарпатських письменників. 

  На завершення навчального року студентам вручили сертифікати про закінченя навчання в Університеті третього віку. Також вони отримали подарунки – екоторбинки, блокноти та ручки.

  Нагадаємо, безкоштовний Університет третього віку для літніх іванофранківців ініціював «Галицький кореспондент», запланувавши для юних душею студентів сім актуальних факультетів: правової грамотності, здоров’я, психології, культурно-дозвільної діяльності та рукоділля, краєзнавства, літератури та катехитичних знань.

  Збираються літні люди щочетверга о 15:00 за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Пилипа Орлика, 4.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!