У Франківську волонтери Товариства Червоного Хреста обговорили проблеми захворюваності на кір

 • Сьогодні, 10 квітня, в Івано-Франківську з ініціативи Національного комітету Товариства Червоного Хреста в рамках проекту «Україна проти кору» відбувся інформаційний тренінг для волонтерів.

  Про це повідомляє Івано-Франківська обласна державна адміністрація.

  Як наголошує голова  Івано-Франківської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Валерій Старченко захід проводиться у зв’язку зі спалахом кору в країні.

  «З 28 грудня 2018 року по 4 квітня 2019 року на Прикарпатті зареєстровано 1824 звернення з підозрою на кір, зокрема 1407 дітей віком 0-17 років. Серед захворілих на кір 23,4% отримали два щеплення, 19,5% – одне щеплення, 37,8 % – не щеплені, 19,3% – відсутні дані про щеплення. Саме тому ми хочемо пояснити людям про важливість вакцинації. Наші волонтери будуть роздавати інформаційні листівки та буклети в тих місцях, де є найбільше скупчення людей. Також вони поспілкуються з учнями, перш за все це будуть школярі Івано-Франківська», – наголошує Валерій Старченко.

  Також голова організації додав, що основне завдання волонтерів – допомогти Департаменту охорони здоров’я області в боротьбі з кором. Представники Червоного Хреста, окрім того, що будуть проводити бесіди з батьками та дітьми, передадуть медичним закладам маски, стерильні рукавички, антисептики, дезінфекційні засоби та багато іншого.

  Голова Бердянського Червоного Хреста, координатор проекту «Україна проти кору» Інна Тихомирова зазначила, що в державі за минулий рік на кір захворіло 72 тисячі осіб, це найвищий показник в Європі. Щоб зменшити рівень захворюваності та збільшити число вакцинованих і організували такий тренінг.

  Прикарпатським волонтерам розповіли, як працювати в школах та дитячих садках з батьками, зі студентами в університетах та з людьми в селах.

 • «Лікарі доносять інформацію про кір та ускладнення лаконічною медичною термінологією, ми хочемо навчити волонтерів говорити простою та доступною мовою. Повністю виключити медичні терміни, адже вони часто відлякують батьків», – сказала І. Тихомирова.

  Зі свого боку координатор наголосила, що Івано-Франківськ – перше місто, в якому відбувається такий тренінг, на черзі Тернопіль, Вінниця, Одеса та Чернівці.

  Нагадаємо: У Франківську відкрили виставку живопису “Коломия-арт” у Станіславі”

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!