У Калуші через борги склалася критична ситуація з інсулінами

 • Про це на засіданні постійної депутатської комісії Калуської міської ради з гуманітарних питань повідомив член комісії, директор міського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайло Гаврилишин.

  За його словами, заборгованість відшкодування за інсуліни перед аптеками становить 500 тис. гривень і ті відмовляються відпускати препарати за пільговими рецептами, інформують “Вікна”.

  Минулого року, каже Михайло Гаврилишин, держава відшкодовувала інсуліни для хворих на цукровий діабет повністю і таких проблем не було. Відшкодування відбувається через обласний бюджет. При потребі 400 тис. гривень на місяць Калуш отримує 154 тис. гривень. Загалом у Калуші на обліку перебуває 461 хворий на цукровий діабет, з яких 440 – дорослі 21 – дитина.

  За словами керівника міського центру, міська рада має терміново розробити програму забезпечення калушан препаратами інсуліну. Зважаючи, що дефіцит коштів, які не відшкодовує держава, складає близько 250 тис. гривень на місяць, обсяг фінансування такої програми має становити орієнтовно 3 млн гривень на рік.

  До теми: Франківська лікарня отримала обладнання для порятунку передчасно народжених немовлят

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!