У Калуші для дитячого садочка «Чебурашка» обрали нову назву

  •  
    Завершилося опитування про перейменування закладу дошкільної освіти «Чебурашка» у Калуші.
     
    Про це інформують на сторінці Калуської міської ради.
     
    Наприкінці жовтня минулого року із такою ініціативою до міського голови звернулася Молодіжна рада при Калуській міській раді. Із пропозицій Молодіжної ради, а також управління освіти Калуської міської ради обрали 10 варіантів нової назви. Упродовж двох місяців на платформі консультацій із громадськістю тривало опитування про зміну назви закладу.
     
    За два місяці участь в опитуванні взяли 118 учасників. За результатами голосування майже третина респондентів (38 голосів, 32,2%), обрала варіант «Кобзарик». 24 голоси віддали за «Вулик», 12 – за «Мавку».
     
    Садочок «Чебурашка» заснували в 1954 році. Наразі тут числиться 73 дитини. Нову назву – приймають, і називають такою, що задовольняє всі сторони.
     
    “До назви «Чебурашка» у садочку звикли. Однак ми погоджуємося, що це – радянщина, якої треба позбуватися. Про перейменування закладу ми консультувалися і з колективом, і з батьками вихованців. Загалом, мали більше 30 варіантів назв, але обрали найбільш популярні. У кожного свої асоціації. Приміром, для мене «Мавка» – це персонаж зі шкільної літератури. «Вулик» може часто асоціюватися із шумом і безладом. Ще складніше із варіантом «Пес Партон». Актуальність його з часом загубиться. А ось вимовити діткам таку назву буде доволі непросто. Не кажучи вже про відмінювання! – розповідає завідувачка садочка «Чебурашка» Алла Шинкар.
     
    “А ось «Кобзарик» у мене особисто асоціюється із вільною Україною, із прекрасними творами, цінними для підростаючого покоління. Тим паче, що наш садочок проводить активну роботу з патріотичного виховання, і на основі творів Тараса Шевченка – також. Приміром, щороку у березні маємо педагогічні шевченківські читання. Тому ця назва, на думку колективу, буде доречною”, – додала завідувачка.
     
    Надалі процедура перейменування передбачає формування звіту про результати консультацій, а на його основі – проєкту рішення міської ради. Після того, як проєкт пройде всі передбачені законодавством процедури, його винесуть за розгляд Калуської міської ради.

    Нагадаємо, молодій науковиці-біохіміку з Прикарпаття присудили Премію Верховної Ради України

  • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!