У лісі поблизу Франківська розкопують бункер часів Першої світової війни (відео)

 • Бункер часів Першої світової війни розкопують у Чорному лісі, поблизу Івано-Франківська. На нього працівники КП “Пам’ять” натрапили півтора року тому, коли шукали поховання жертв комуністичного та нацистського терору.

  Вчора відкачували воду з котловану, опісля продовжать розкопки, інформує “Суспільне”.

  Зараз можна побачити лише зруйнований вхід. Бункер, за словами керівника комунального підприємства “Пам’ять” Василя Тимківа, знаходиться на глибині чотирьох-п’яти метрів.

  Спосіб будівництва був закритий. Шахтним способом вкопувався вхід на рівень росту людини, шириною приблизно метр. Його укріплювали балками. Похила шахта йшла на глибину 4-5 метрів. Вже там викопувалася сама кімната – бліндаж 3,5 на 3,5 метри. З нього існував ще один вихід“, – каже Василь Тимків.

  За його словами, це позиції австрійської армії – частина оборонно-наступальної лінії. Вони були збудовані влітку 1916-го року.

  В архівах Угорщини ми виявили ось такі карти-планування з розташуванням позицій австрійської армії. Ми знаходимося ось у цьому районі. Такі затемнені квадрати – це місця таборування командного складу австрійської армії”, – розповідає керівник комунального підприємства “Пам’ять”.

  Читайте також: IX сезон безкоштовних екскурсій в Івано-Франківську не відбудеться

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!