У міській раді Яремчого пояснили ситуацію зі скандальним рішенням щодо ОСББ

У четвер, 1 березня, у Яремчому відбулася сесія міської ради. Депутати проголосували за те, щоб землю поблизу багатоквартирного будинку на вулиці Свободи, 214 закріпити за громадою міста. Це викликало обурення у місцевих жителів, наступного дня вони вийшли на протест і перекрили центральну дорогу. Натомість у міській раді на засіданні постійних комісій підготували роз’яснення ситуації.

Це стало необхідним для уникнення  неоднозначностей і перекручувань у трактуванні прийнятого рішення «Про розгляд земельних питань». Після звернення «ОСББ-75» про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку по вул. Свободи, 214 площею 0, 7777 га прийнято рішення звернутися до Івано–Франківської філії ДП “Український державний науково-дослідний інститут проектування міст “ДІПРОМІСТО” із запитом про надання викопіювання із плану забудови території 75-квартирного житлового будинку. Депутати запропонували надати “ОСББ-75”  земельну ділянку орієнтовною площею 0,57 га та орієнтовно 0,24 га залишити, надавши дозвіл на виготовлення техдокументації на Яремчанську міську раду, тобто закріпити землю за громадою міста.

Отже, “ОСББ-75” отримало право на використання земельної ділянки площею 0, 57 га, що є більшою, ніж запланована для цього житлового будинку, але меншою, ніж у заяві, поданій об’єднанням, що жодним чином не порушує права членів компанії та чинне законодавство, йдеться в документі.

У міськраді наголошують, земельна ділянка, щодо якої виникла суперечка, є комунальною і на ній розташовані рекламоносії  (білборди), за які у  міськвиконком надходять кошти відповідно до тимчасових угод на використання землі.  Це ще раз підтверджує, що вказана земельна ділянка не використовувалася жильцями як прибудинкова територія, а є комунальною, тобто використовується громадою.

«Відповідно до п 4. ст. 42 розміри та конфігурація земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначаються на підставі відповідної землевпорядної документації. Отже, міська рада, як власник землі, мала повне право надати “ОСББ-75” для обслуговування їхнього будинку земельну ділянку меншої площі. Окрім того, роз’яснення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства вказує, що станом на сьогодні на нормативно-правовому рівні не визначено конкретних норм земельних ділянок багатоквартирних житлових будинків. Тобто об’єднання не має права вимагати надання конкретної, бажаної площі земельної ділянки чи території», – наголошують в міській раді.

Нагадаємо,  Яремчанська міська рада не надала земельну ділянку для ОСББ.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!