У франківських школах та садочках дітей вчать ховатися в укриття (фото)

 • Зараз у школах, училищах та садочках Івано-Франківської громади проводять навчання для дітей про те, як діяти у разі небезпеки та відпрацьовують евакуацію саме до укриття, а не просто надвір.

  На черговій освітній інспекції керівництво міста перевірило готовність до евакуації, стан укриттів та наявність речей першої потреби в Ліцеї №25, що на вул. 24 серпня, 13, а також у садочку №17 “Ромашка”, що на вул. Вовчинецькій, 210, йдеться на сайті міського голови.

  “У нашій громаді приблизно 35 тисяч дітей шкільного віку, а майже 10 тисяч – дошкільного. Звісно, ми маємо скоординувати спільні дії та розробити алгоритм як діяти в разі надзвичайної ситуації, щоб діти були в безпеці. Усі приміщення обладнані необхідним. А алгоритм просимо доводити до батьків, щоб не було паніки й вони знали що робити в тій чи іншій ситуації”, – коментує заступниця міського голови з питань освіти Вікторія Дротянко.

  Директорка Ліцею №25 Світлана Якимів розповідає, що тренування з евакуації в школі проводяться щороку, а саме двічі на рік. Та пригадує, що у 2021 році проводили евакуацію у зв’язку із повідомленням про замінування. Прийшов лист на пошту і тоді дітей евакуювали на стадіон до сусіднього, 10 Ліцею. 

  “З алгоритмом дій всі знайомі. Це все в нас відпрацьовано саме завдяки таким тренуванням. Вони потрібні”, – каже Світлана Якимів.

  У Ліцеї №25 в укриття підвального приміщення може вміститись майже тисяча осіб. Саме зараз, в першій зміні, тренуються евакуюватись близько 800 учнів. А в другу зміну – близько 600. Там підвальне приміщення має два окремі входи: з початкової та старшої шкіл.

  А в укритті ДНЗ №17 “Ромашка” може перебувати приблизно 200 людей, які будуть забезпечені сидячими місцями. За потреби може вмістити й більше. Укриття забезпечили всіма необхідними медикаментами, питною та технічною водою, дезрозчинами та усім необхідним. Згідно з планом евакуації, дітки будуть рухатись приміщенням і входитимуть в укриття з двох різних входів. А вихователі та чергові чітко знають як діяти та рухатись.

  “За розпорядженням міського голови ми облаштували наше підвальне приміщення ще у 2015 році. Ще тоді розпочалась загроза виникнення надзвичайних ситуацій. З того часу ми підтримуємо наше укриття в готовності. Під час тренувань також проводяться заходи, щоб дітки не хвилювались. В укритті є іграшки, пластилін, крейда. І діткам навіть досить цікаво, хоч вони й знають, що це заходи для того, щоб берегти своє життя”, – коментує завідувачка садочку “Ромашка” Ірина Стрипа.

  Батькам важливо знати, що у разі небезпеки не потрібно одразу бігти до навчального закладу, щоб забрати своїх дітей, адже вони у безпеці.

  “Дуже важливо, щоб наші освітні заклади були готові. Ми розуміємо, що це тимчасові укриття. Але щоб все необхідне було. В принципі я задоволений. Загалом ми не зупинялись і ще з 2015 року ми постійно підтримували в належному стані укриття, які були на балансі міста”, – коментує очільник міста Руслан Марцінків.

  Читайте також: В ОДА кажуть, що майже 100% населення області зможуть укритися в захисних спорудах

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!