У Верховині вирубали алею каштанів, щоб збудувати базар

 • Днями у Верховині на вул. Шептицького вирубали каштанову алею.

  Активісти наголошують: зелені насадження знищили задля будівництва сувенірного ринку і запевняють: жодних дозволів чи ордерів на вирубку зелених насаджень не існує.

  У відеозверненнях, опублікованих у соціальній мережі “Фейсбук”, активістка Наталія Руденко розповідає, що базарчик місцеві чиновники вирішили розмістити просто посеред вулиці, якою щодня користується чимало людей. Власне про майбутній сувенірний ринок люди довідалися випадково, забивши на сполох після знищення великої алеї дерев.

  «Місцева влада стверджує, що шлях до розвитку Карпат – це варварське знищення столітніх дерев, не дивлячись на те, що перед виборами чиновники брали участь в акції «Озеленення України». Після всіх наших запитів нам не надали жодної дозвільної документації. Все, що ми змогли отримати з публічних джерел – це свідчення про те, що рішення про вирубку і будівництво приймалося членами не громади, а членами однієї родини під лозунгом «все, що ми робимо, виключно заради блага громади», – каже активістка.

  За її словами, людям «рекомендували» мовчати, бо дерева і так вже не повернути. Місце колишньої алеї – це роздільна смуга двох проїжджих частин вулиці.

  «Всі розуміють небезпеку для майбутніх покупців, тому у мешканців складається враження, що каштани – це тільки початок руйнації. Сувенірний ринок для Верховини мав би стати культурною платформою, де були б представлені народні умільці Верховинщини, проводилися різні туристичні івенти, майстер-класи, тощо. Натомість нам намагаються «підсунути» кілька будок на дорозі», – розповідає Наталія Руденко.

 • Активісти збираються відстоювати свою позицію до кінця і звернутися з позовом до правоохоронних органів. А також планують відродити каштанову алею і посадити на ній молоді дерева.

  До теми: У центрі Франківська висадили клени та тюльпанові дерева

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!