Україна попереджає союзників про “критичну” нестачу снарядів – Умєров написав листа колегам з ЄС

 • Цього тижня міністр оборони Рустем Умеров написав своїм колегам з Європейського Союзу.

  Україна попередила своїх союзників, що зіткнулася з “критичною” нестачею артилерійських снарядів. Росія щодня розгортає втричі більше вогневої потужності на передовій, передає УНН із посиланням на Bloomberg.

  За даними видання, цього тижня міністр оборони Рустем Умеров написав своїм колегам з Європейського Союзу, описуючи величезну чисельну втрату, з якою стикаються його війська, намагаючись відбити нові російські напади. Згідно з документом, з яким ознайомилося Bloomberg, Україна не в змозі випустити більше 2000 снарядів на день через лінію фронту, яка простягається на 1500 кілометрів (930 миль). Це менше третини боєприпасів, які використовує Росія.

  Дефіцит зброї в Україні зростає з кожним днем, додав Умеров. Він закликав своїх союзників по ЄС зробити більше, щоб виконати свою обіцянку поставити мільйон артилерійських снарядів. За його словами, Україні потрібно принаймні відповідати вогневій потужності, яку розгорнув її ворог.

  “Зазвичай перемагає та сторона, у якої найбільше боєприпасів для бою”, — сказав Умеров, згідно з документом.

  У середу ЄС визнав, що поставить лише половину обіцяних снарядів до березневого терміну, вирішивши поставити ще майже 600 000 снарядів до кінця року.

  Україні потрібно 200 тисяч 155-мм снарядів на місяць, йдеться в документі. За підрахунками Естонії, Москва має намір отримати майже вдвічі більше, оскільки близько мільйона снарядів надходить із Північної Кореї.

  Читайте також: Росія може виготовляти від 100 танків щомісяця, – ISW

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!