Українцям потрібно буде здати бойову зброю після закінчення війни, — Клименко

 • Це стосується і виданої для захисту держави, і трофейної зброї.

  Українським громадянам після закінчення війни з РФ потрібно буде здати бойову зброю. Про це в інтерв’ю журналістці Наталії Мосейчук заявив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко, передає пресслужба МВС, пише УНН.

  “Бойову зброю громадяни повинні будуть здати”, – сказав Клименко.

  Відповідаючи на питання щодо законодавства про зброю, яке досі не ухвалене, а в українців при цьому багато зброї на руках через війну, очільник МВС наголосив, що незабаром законодавство буде доопрацьоване й ухвалене.

  Йдеться про два законопроєкти

  Перший – закон про національний спротив, який визначить подальшу долю здобутої в якийсь спосіб, виданої чи трофейної зброї. Другий – закон про цивільну зброю, який також допрацьовується.

  “Наша мета – щоб будь-яка зброя, яка якимось чином потрапила до рук наших громадян, зокрема і трофейна, не була десь схована на багато років і потім не використовувалась в кримінальних цілях, або в політичних процесах”, – наголосив Міністр.

  Він зазначив, що після ухвалення відповідного закону, громадяни повинні будуть повідомити про наявність у себе такої зброї й протягом 90 днів після закінчення воєнного стану здати її до підрозділів Національної поліції. Крім здачі такої зброї, у законопроєкті планують передбачити варіанти її знешкодження – вихолощення, переробку на дозволені види зброї або ж суб’єкти господарювання (підприємства чи організації) зможуть її викупити.

 • “Трофейну зброю, яку ми взяли у ворога, ми теж пропонуємо здавати. Зокрема, це автоматична зброя – автомати. Однозначно, що поза законом після війни – гранатомети, вони мають бути обов’язково здані до підрозділів системи МВС”, – підкреслив Ігор Клименко.

  Другий закон, зауважив Міністр, про цивільну зброю визначатиме, кому можна буде видавати зброю та яку. Зокрема, це стосується і короткоствольної зброї (пістолетів).

  “Ми маємо зробити нашу країну безпечною. Зробити, щоб зброя в руках наших громадян була зрозумілою для інших громадян”, – зазначив Міністр внутрішніх справ України.

  До теми: Росіяни активізували повітряну розвідку, рекордна кількість безпілотників – на південному напрямку, — Ігнат

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!