В Івано-Франківську відбулося засідання басейнової ради Дністра

  • Дорожню карту розробки плану управління річковим басейном Дністра на 2019 рік, створену Держводагентством України, детально розглянули сьогодні в Івано-Франківську на черговому засіданні членів басейнової ради Дністра представники Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької, Тернопільської, Хмельницької, Вінницької та Одеської областей.

    Учасників масштабного зібрання привітала перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка, відзначивши важливість питань, які  будуть розглянуті на засіданні. 

    «Думаю, що зібравши представників водогосподарської галузі, підприємств, науковців, водокористувачів, екологів, громадськість можна напрацювати дорожню карту  з вирішення  як екологічних, так і економічних проблем, які  зараз є в басейні річки Дністер»,- зазначила Марія Савка.  

    Посадовець зупинилася, зокрема, на питаннях подолання наслідків стихії 2008-2010 та червня 2019 років на Прикарпатті, відзначивши, що  найбільшою екологічною катастрофою є Домбровський кар’єр. «Нещодавно під керівництвом голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля відбувся  масштабний форум, присвячений цій проблемі. Вирішено виробити один механізм та залучити державні кошти. З обласного екологічного фонду виділяються кошти для щоденного моніторингу. Тому будемо разом вирішувати цю проблему, – наголосила Марія Савка. – На мою думку, басейновий підхід до управління є правильним. Він дозволяє акумулювати і накопичити всі першочергові проблеми та комплексно підійти до їх вирішення. Головне, щоб результати ваших напрацювань ми спільно зуміли впровадити в життя, щоб це відчули мешканці держави та  Прикарпаття».

    Під час засідання члени басейнової ради розглянули аналіз антропогенного впливу на довкілля, кількісний та якісний стан вод та результати скринінгу поверхневих вод в басейні Дністра, обговорили питання створення реєстру зон, що охороняються, інвентаризацію хвостосховищ в басейні Дністра. Також ішлося про транскордонну екологічну проблему скиду неочищених стічних вод в місті Сороки, екологічну проблему на річці Тисмениця в місті Борислав Львівської області.

    «Всі передбачені на цей рік пункти плану ми виконали. Визначені водні масиви та їх типологія, описаний район річкового басейну, проаналізовані антропогенні впливи, створений реєстр зон, що охороняються, розроблена програма моніторингу. Загалом на кожен рік розписані основні заходи і в 2024 році маємо подати план управління річковим басейном на затвердження Кабміну»,- сказав начальник Дністровського БУВР Роман Михайлюк.

    Відзначалося, що розроблена оновлена програма державного моніторингу поверхневих вод, яка включає 54 пункти. У Дністровському БУВР створена сучасна лабораторія, яка проводить моніторинг поверхневих вод за європейськими принципами, відповідно до Водної рамкової директиви ЄС. Така лабораторія є поки що єдиною в Україні і вже визначає 30 із 45 пріоритетних забруднюючих речовин

    Членам басейнової ради презентували результати проведеного аналізу основних антропогенних навантажень та оцінку ризику. За результатами оцінки хімічного стану, 95% масивів поверхневих вод басейну Дністра віднесені до категорії «без ризику», і тільки 5% – «під ризиком».

    Нагадаємо, волонтери розповіли, як прибирають річку від сміття

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!