В Івано-Франківську відреставрували пам’ятку архітектури «Будинок з химерами» (фото)

 • В Івано-Франківську завершили ремонтно-реставраційні роботи на пам’ятці архітектури по вулиці Шевченка, 44. Це будівля колишньої гімназії, більш відома у місті як «будинок з химерами».

  Роботи фінансувались виключно міським бюджетом. Вартість робіт – 1,8 мільйона гривень. Про це інформує Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності Івано-Франківської міської ради.  

  За словами заступника начальника відділу охорони культурної спадщини Управління архітектури, дизайну і містобудівної діяльності міськради Володимира Ідака, фасад був у доволі поганому стані, з частково, а місцями й повністю, знищеним архітектурним декором.

  “Відреставрували скульптурні елементи, зокрема, химери (сатири). Та відновили втрачені деталі другого і третього поверху, карнизні, водозливні елементи даху. Також  повністю відновили балкон другого поверху, загальна довжина балясин якого понад 20 м”, – йдеться у дописі. 

  Реставраційні роботи тривали довше, ніж планувалося. Основна причина – брак кваліфікованих фахівців-реставраторів. Перша спроба реставрації була ще у 2017 році. Однак, через проблеми з підрядником та проєктно-кошторисною документацією, яка не містила багато важливих моментів, зокрема відновлення балконів, роботи зупинятися. Тому документи доповнили новими даними, вони пройшли експертизу та оголосили новий тендер. 

 • «У результаті довгого і кропіткого процесу проведення реставраційних робіт місто отримало чергову відреставровану пам’ятку архітектури на одній з центральних вулиць. Сподіваюся, що  фінансування аналогічних робіт буде продовжено на наступні роки. А також закликаємо мешканців долучатися до реставраційних процесів у місті», – зазначив начальник Управління Орест Кошик.

  Нагадаємо, франківський виконком зобов’язав жінку відновити пошкоджений фасад пам’ятки архітектури.  

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!