В.о військового комісара Городенківської РВК: Цебрій сам прийшов у призовну дільницю

  • Нагадаємо, 17 серпня мобілізували 35-річного Богдана Цебрія.

    За словами дружини, Богдана мобілізували без документів, які засвідчують його особу, 17 серпня близько 19:00 на одній із вулиць Городенки. Хоча чоловік, як стверджує дружина, не може бути мобілізований за станом здоров’я, бо ще з дитинства має вади зору. Крім того, у нього лівобічно-пахова грижа, що потребує оперативного втручання. Також дружина твердить, що чоловік пройшов неповну медичну комісію: у нього взяли тільки кров на аналіз, зробили кардіограму та провели бесіду з психіатром. Проте його визнали придатним для проходження військової служби і тієї ж ночі перевезли на Рівненський військовий полігон.

    Однак у Городенківської РВК інше бачення цієї ситуації. Як стверджує в.о. Городенківської РВК та його працівники, Богдан Цебрій сам прийшов до призовної дільниці 17 серпня близько 16:00. «Він сам прийшов, казав, що друг там служить і він дуже хоче. Казав, що вже три чи чотири рази збирався до нас, але все не виходило. А тепер вирвався. Ще дуже просив, щоб ми не повідомляли про це родичів, бо вони його не відпускають», – розповів в. о. Городенківської РВК В’ячеслав Кітнюк.

    За його словами, з 16:00 до 19:00 Богдан проходив медичну комісію, де його оглянули всі лікарі та визнали обмежено придатним до військової служби. Після цього, акцентує В’ячеслав Кітнюк, Богдан підписався у картці з результатами медичного обстеження, де вказано, що він надав повну інформацію про стан свого здоров’я. Потім його доправили у Снятинську РВК, де виписили військовий квиток, оскільки Богдан сказав, що загубив свій, та відправили на Рівненський полігон.

    Що ж стосується того, що Богдана Цебрія мобілізували без жодних документів, які б засвідчували особу, то В’ячеслав Кітнюк зауважає, що, по-перше, у працівників РВК не було підстав не вірити Богдану, а по-друге, його впізнали медсестри під час проходження медичної комісії, тому цього, як виявилось, достатньо і не було необхідності пересвідчуватись у правдивості цієї інформації. На запитання, чи це правильно, В’ячеслав Кітнюк відповів, що бажано, аби були документи, які засвідчують особу, проте інколи виникають такі нюанси, що людина не має при собі необхідних документів.

    Тим часом Богдан Цебрій уже наступного дня, 18 серпня, просив дружину привезти медичні документи, які підтверджують, що він справді хворий і  непридатний для проходження військової служби.

    Тому за наявності усіх необхідних медичних документів, мобілізованого направлять на додаткове обстеження у львівський військовий госпіталь, після чого й вирішиться його подальша доля.

    images

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!