В Україні набувають чинності нові норми маркування пачок цигарок

  • В Україні куріння забирає в середньому 130 тисяч життів на рік. Тютюнокуріння підвищує ризик інсульту, стенокардії та інфаркту міокарда, і приблизно в 5 разів – раптової смерті.

    З 11 січня 2024 року набувають чинності нові норми щодо маркування пачок тютюнових виробів.

    Відтепер виробники мають розміщувати на упаковках із сигаретами оновлені графічні зображення з текстом медичних попереджень про шкоду і наслідки куріння на 65% площі пачки та QR-код, який веде на сервіс Центру громадського здоров’я щодо надання допомоги з відмови від куріння «Я кидаю курити».

    Міністерство юстиції України затвердило 14 наборів медичних попереджень (варіантів тексту та ілюстрацій), розроблених Міністерством охорони здоров’я, технічні вимоги до дизайну та форми маркування, а також порядок нанесення попереджень виробниками тютюнових виробів.

    «Куріння тютюну у 70% випадків викликає хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ), за даними ВООЗ, це третя причина смертності у світі. Тому на рівні країни триває системна міжсеторальна робота: від інформаційно-роз’яснювальних заходів для підлітків до створення сучасних сервісів підтримки для боротьби із залежністю, посиленням законодавчих норм. Одним із аспектів є маркування пачок зображеннями медичних попереджень, які показали свою ефективність у Канаді та Австралії. Такі заходи мають посилити ефект антитютюнових обмежень та спонукати курців до відмови від куріння», – зазначив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

    У міністерстві повідомляють, що 27% населення України старше 18 років – теперішні курці. Медичні попередження на упаковках мотивують кинути курити і зменшують привабливість тютюну для людей без сформованої залежності, особливо серед молоді. А QR-код, який веде на сервіс «Я кидаю курити», збільшить ефективність медичних попереджень і підвищить успішність спроб кинути курити.

  • «Людина, яка за день викурює пачку сигарет, побачить попередження про шкоду куріння кожного разу, коли бере пачку, — це щонайменше 20 разів на день і 7000 разів на рік. Реалістичні зображення справжніх хвороб, спричинених курінням,  допоможуть усвідомити проблему, прийняти рішення кинути курити, а наявність сервісу, куди можна звернутися за допомогою, додасть мотивації для дій», – зазначає Наталя Гриб, в.о. керівника відділу профілактики неінфекційних захворювань Центру громадського здоров’я.

    До теми: З 11 липня в Україні заборонено рекламувати пристрої для куріння

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!