Лише 15% мешканців сіл Прикарпаття отримали медикаменти за програмою «Доступні ліки»

 • На Прикарпатті минулого року було виписано понад 610 тисяч електронних рецептів на «Доступні ліки», з яких 486 тисяч погашено, що становить 79%. За погашеними рецептами аптеки області отримали 117 млн гривень від НСЗУ.

  Зараз 654 аптеки на Івано-Франківщині є учасниками програми «Доступні ліки».

  «НСЗУ у 2023 році закупила медичних послуг для жителів Івано-Франківщини та тих, хто отримують ці послуги у прикарпатських закладах охорони здоров’я, на 5,5 мільярдів гривень. А це кошти державного бюджету. І для нас надзвичайно важливо, щоб люди отримували якісні, доступні та безоплатні медичні послуги, – повідомила на пресконференції голови Національної служби здоров’я України Наталія Гусак. – У державі не скоротилися обсяги безоплатних медичних послуг. Наразі запроваджені новітні для українців медичні послуги. До прикладу, досконаліше впроваджуються реабілітаційні послуги на первинному рівні, а також збережений увесь обсяг послуг спеціалізованої медичної допомоги».

  За програмою реімбурсації «Доступні ліки» можна отримати медичні препарати від серцево-судинних захворювань, діабету 2-го типу, цукрового та нецукрового діабетів, бронхіальної астми, епілепсії, розладів психіки та поведінки, хронічного обструктивного захворювання легень, хвороби Паркінсона, імуносупресивні препарати. Програми реімбурсації розширилася – до переліку внесено понад 500 найменувань препаратів.

  Є різниця між рівнем погашення рецептів у міській та сільській місцевості. Пацієнти в селах погасили лише 26 тисяч е-рецептів із виписаних понад 169 тисяч. Тобто ліки за державною програмою отримали всього 15%.

  Зазначалося, що багато мешканців сіл сіл їздять у аптеки до більших міст за ліками, а частина мешканців не отримує ліки взагалі. Задля розширення доступності програми для пацієнтів важлива якісна взаємодія НСЗУ з місцевою владою. Необхідно стимулювати аптеки долучитися до цієї програми, розв’язувати проблеми транспортного сполучення з населеними пунктами, де є аптеки з «Доступними ліками», та покращувати інформування пацієнтів про можливості цієї програми.

 • Під час зустрічі фахівці розповіли про заплановану роботу мобільних аптечних пунктів від Укрпошти.

  До теми: На Прикарпатті хірурги відновили обличчя військовому після кульового поранення

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!