В Україні розпочали 3D-сканування церкви ХІІ століття

 • У Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» стартували потужні Digital-проєкти у сфері 3D-сканування та оцифрування.

  Процес 3D-сканування розпочали з Троїцької надбрамної церкви за спільною ініціативою Міністерства культури та інформаційної політики України, Офісу ЮНЕСКО в Києві та Заповідника, повідомили у пресслужбі Національного заповідника «Києво-Печерська лавра».

  Церква, яку звели на початку XII століття є єдиною повністю збереженою давньоруською пам’яткою Києво-Печерської лаври.

  Незважаючи на риштування та незавершені реставраційні роботи на об’єкті, швейцарський експерт із 3D-сканування Еммануель Дюран та київський архітектор, засновник проєкту «Scan UA» Сергій Ревенко провели сканування цього об’єкта.

  Отримані дані допоможуть проводити геомоніторинг, для контролю та фіксації деформаційних процесів (зсуви, просідання тощо), а також відстежувати негативний вплив на пам’ятку від вибухових хвиль.

  Сканувальні роботи – це можливість віртуально зберегти інформацію про мистецькі та архітектурні нюанси, популяризувати культурну спадщину України як частину європейського надбання на міжнародному рівні.

 • До теми: До Бога через соцмережі

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!