Від грипу з ускладненнями на Прикарпатті померла дитина

Про це повідомили сьогодні, 8 лютого, на брифінгу в Івано-Франківську.

Як розповіли медики, станом на 4 лютого на грип та ГРВІ на Івано-Франківщині захворіли 4878 осіб, з них понад 3000 – це діти.

У лікарні госпіталізували 214 осіб. Також зареєстровано один випадок смерті від грипу з ускладненнями: у Галицькому районі померла 14-річна дитина.

Наразі департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА проводить службове розслідування.

«Цілком зрозуміло, що батьки з дітьми частіше звертаються до лікарів, а дорослі ж часто займаються самолікуванням. Тому ми вважаємо, що показники захворюваності в області можуть бути і вищими», – наголошує Лариса Боришкевич, головний спеціаліст департаменту охорони здоров‘я з питань терапії.

Жителів Прикарпаття просять звернути увагу на профілактику грипу і не забувати про вакцинацію.

Вакцини недешеві і вони не є обов‘язкові, але придбати їх можна і не заборонено вакцинуватися навіть в епідсезон. Протипоказів для вакцинації немає жодних.”,-пояснює Лариса Боришкевич.

У групі ризику знаходиться дуже багато людей – вагітні, люди з надлишковою вагою, ті, хто приймає багато аспірину, хворіє на цукровий діабет тощо. Грип проявляється високою температурою, ломотою в тілі та світловою сльозотечею. Звернутися до лікаря потрібно обов‘язково, адже ускладнення можуть виникати вже на третій день.

Нагадаємо, що в Івано-Франківську через велику кількість хворих на грип та ГРВІ призупинили навчання у школах. 

Вікторія ОСТАФІЙЧУК

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!