«Вісім подруг Оушена»

  • Режисер: Гері Росс

    У ролях: Сандра Буллок, Кейт Бланшетт, Енн Хетеуей

    Деббі Оушен (Сандра Буллок), молодша сестра знаменитого грабіжника і шахрая Денні Оушена, виходить з в’язниці і відразу починає готувати масштабну кримінальну операцію. Жінка хоче вкрасти унікальне діамантове кольє, яке оцінюється в 150 мільйонів доларів. Зробити це можна буде під час гала-прийому в музеї «Метрополітен» в Нью-Йорку. За час ув’язнення Деббі продумала кожну дрібницю зухвалого пограбування, але їй потрібна допомога шести спільниць – від прославленої, але збанкрутілої кутюр’є Роуз (Хелена Бонем Картер) до хакерки на прізвисько Дев’ятка (Ріанна). Також в аферу виявляється вплутана голлівудська зірка Дафна (Енн Хетеуей), на чиїй шиї будуть повішені діаманти.

    У минулому Росс, який зняв перші «Голодні ігри», відмовився від роботи над сиквелами «Ігор», щоб поставити давно задуману стрічку «Вільний штат Джонса». Але картина про події американської Громадянської війни провалилася в прокаті, і Росс вирішив, що краще повернутися до «жіночого» кіно і працювати в більш популярному жанрі, ніж історична драма. Так зародився проект, який в результаті отримав назву «Вісім подруг Оушена».

    Починаються «Подруги» так само, як «Друзі». Оушен виходить на волю, майже відразу збирає різношерсту кримінальну команду, пояснює спільницям і глядачам основні ідеї свого плану і запускає багатоступеневу операцію, де є такі етапи, як «Умовити Роуз стати злочинницею», «Зламати систему безпеки музею» і «Купити новий 3D-принтер ». Як і колись її братом, Деббі рухає не тільки жага наживи. Героїня планує помститися своєму колишньому бойфренду, через зраду якого опинилася у в’язниці. Втім, ця частина картини істотно менш значуща, ніж трикутник «Оушен-Бенедикт-Тесс» у фільмі «Одинадцять друзів Оушена». Для Деббі помста – вишенька на торті, а не корж із кремом.

    Підготовка до операції і сама авантюра супроводжуються жартами і гегами, але Росс на гумор не налягає. Він спеціально не запросив записних комедіанток на кшталт Мелісси МакКарті, щоб картина не виглядала як фарс. В результаті глядачів в основному смішать Хелена Бонем Картер у ролі нервової та схибленої модельєрки і Енн Хетеуей в образі тупуватої і пихатої актриси. Решта героїнь випромінюють крутість і компетентність, кожна по-своєму. На жаль, останнє виявляється проблемою. Подруги Оушен і вона сама дуже бездоганні, щоб їхня пригода розбурхала глядачів. Героїні проходять крізь систему безпеки, як ніж крізь масло. Ніхто навіть близько не підозрює про їх план, ніхто не змушує їх ризиковано імпровізувати, і здається, що вкрасти діаманти так само просто, як дістати їх із тумбочки. Але якщо немає виклику, то немає напруги. Немає навіть відчуття, що героїням загрожує небезпека. Росс пропонує нам захоплюватися командою Деббі, а не переживати за неї, і це куди менш цікаве, ніж стежити за підручними Денні, які ходять по лезу ножа.

    З іншого боку, захопитися в «Подругах» можна не тільки головними героїнями і їх армійською дисципліною. Дія частково розгортається у світі гламуру, так що в кадрі з’являються розкішні сукні, вкрай дорогі прикраси і знаменитості з обкладинки (не тільки провідні актриси). Цілком очевидно, що фільм знятий для прекрасної статі і заточувався під те, що автори «Подруг» вважають «жіночим смаком». Картина підпускає феміністські шпильки, випромінює легковажний позитив і натякає, що все зло від чоловіків, а жінки чудово дружать і працюють разом, навіть якщо походять з різних країн і народів. За кадром звучить легка музика, дія розвивається без провисань, і після майже двох годин такого видовища відчуваєш, ніби провів час у теплій ванні. Тобто було приємно, але не так, як на сеансі іскристого кіно на кшталт «Одинадцяти друзів Оушена».

    ФЕЛІНСЬКИЙ

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!