Впорядкувати хаос: щоб на дорогах було комфортніше

 • У 2022 році в Івано-Франківську встановлять п’ять нових світлофорів, ще п’ять оновлять, а також облаштують стільки ж нових кілець. Такими амбітними планами днями поділився директор Департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики, заступник міського голови Михайло Смушак.

  Нові світлофори

  П’ять нових світлофорних об’єктів у Департаменті інфраструктури, житлової та комунальної політики планують облаштувати на перехресті вулиць Галицька — Пулюя, Галицька — Хіміків, Калуському шосе — Лятишевського (поворот на Дем’янів Лаз), Коновальця — Сорохтея та Бельведерська — Південний бульвар.

  “Є багато об’єктів, які, з огляду на безпеку, пропускну здатність, та й загалом на моральний знос, потребують оновлення. Ми обрали те, що для міського бюджету реальне по коштах”, – говорить Смушак.

  Галицька — Пулюя, каже посадовець, одне із найбільш проблемних сьогодні перехресть у місті. Тому і пріоритет №1 на цей рік.

  “Тут місце концентрації ДТП з важкими наслідками. Також тут, при повороті на Пулюя, повністю блокується одна смуга. Виїхати з Пулюя на вулицю Галицька з лівим поворотом фактично не реально. І найголовніше — тут періодично відбуваються наїзди на пішоходів”, – зауважує Смушак.

  Вже є напрацьований проєкт, як має виглядатиме рух по-новому. Тут передбачено п’ять смуг: одна повертатиме ліворуч, і буде по дві вільні смуги руху.

  Вже до кінця лютого має запрацювати світлофор на перехресті Бельведерська — Південний бульвар. Є розроблений проєкт, проведений тендер та укладена угода з підрядником.

  “На кінець лютого беремо на себе зобов’язання його запустити. Вже є нова схема руху. Фактично, Бульвар на перехрестях стає п’ятисмуговою вулицею. Ліві повороти не будуть блокувати проїзди. Будуть паркувальні місця. Чотири смуги, а на поворотах п’ять смуг”, – додав Смушак.

  Такі зміни у профільному департаменті називають виправданими і кажуть, що це чи не єдина можливість зменшити аварійність на цих перехрестях.

  Оновити старі

  Також на 2022 рік передбачена реконструкція наявних світлофорних об’єктів на таких ділянках міських вулиць, як Вовчинецька – Надрічна – Івасюка; Галицька – Горбачевського – Калуське шосе; Надрічна – Шевченка (поворот у с. Вовчинець); Набережна ім. В. Стефаника – вул. Слобідська (поворот в «Калинову слободу»); Незалежності – Івасюка.

  “Вовчинецька – Надрічна – Івасюка — одне із найбільш небезпечних перехресть у місті. Морально застарілий світлофор, дуже часті транспортні пригоди. Фактично шестисмугова вулиця Івасюка їде в одну фазу, і тут хаос. Цей світлофор проситься, щоб його зробити”, – зазначає посадовець.

  “На кінець березня — початок квітня має запрацювати новий світлофор на перехресті вулиць Галицька – Горбачевського – Калуське шосе. Мета — підвищити безпеку, тут неможливо було повернути на АС-2 автобусам і тролейбусам”, – розповідає Смушак.

  Також, за його словами, саме на цій ділянці вперше у місті буде застосовано модель, коли над кожною смугою розмістять окрему секцію світлофора.

  Ще більше кілець

  Цього року побільшає в Івано-Франківську і кільцевих розв’язок. Так, згідно з проєктом, нові кільцеві розв’язки передбачені на вулицях: Незалежності – Івасюка; Набережна ім. В. Стефаника – вул. Галицька; Надрічна – Сагайдачного; Вовчинецька – Деповська – Сагайдачного; Довга – Берегова – Північний бульвар.

  У планах комунальників – вивести рух із вулиці Івасюка ліворуч у бік Тисмениці. Для цього збудують невелике купольне кільце на виїзді на вулицю Незалежності.

  “Кому на Тисменицю, він рухається по кільцю і поїхав ліворуч. Тобто вже не стоїть на світлофорі, щоб виїхати на Незалежності”, – пояснив Михайло Смушак.

  На перехресті Надрічна – Сагайдачного за минулий рік трапилося чотири ДТП з потерпілими. Тому у цьому місці також буде кільце.

  Зазнає змін і схема руху біля залізничного моста на вулиці Вовчинецька.

  “Вовчинецька — Деповська — Сагайдачного — це такий проєкт, який ми давно виношуємо. Мета — вдвічі збільшити пропускну здатність цього перехрестя. Кожного ранку тут величезні пробки”, – говорить посадовець.

  Відтак тут пропонують замість наявного встановити реверсний світлофор, який розміститься фактично під мостом. Зранку дві смуги їхатимуть зі спального району, а ввечері, коли всі повертаються додому, дві смуги працюватимуть у напрямку Вовчинецької, Деповської і Сагайдачного.

  “Ми проводили моделювання, і воно має добре запрацювати”, – підсумував Михайло Смушак.

  Марія ЛУТЧИН

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!