Види трубних фланців та їхнє призначення

  • Гази та рідина транспортуються на великі відстані за допомогою довгих трубопроводів, які складаються з окремих елементів та поєднуються між собою спеціальними фланцями. Деталь являє собою металевий диск певного діаметру з отворами по колу, який забезпечує надійну фіксацію та витримує надмірні навантаження.

    фланці сталеві

    Функції сталевих фланців

    Завдяки міцному корпусу фланці сталеві витримують великі перевантаження та забезпечують надійну безпеку трубопроводу. На частині магістралі, де поєднуються труби, монтують фланці попарно з кожного боку та скріплюють між собою болтами. Така фіксація забезпечує міцне з’єднання без зайвих швів, які перешкоджають потоку.

    Через використання якісних виробів потік суміші не зменшується на всьому протязі шляху. Функції фланців:

    • герметичне зварювання частин магістралі;
    • убезпечення підводу та виходу рідини з труби до резервуарів;
    • монтаж додаткового обладнання на трубопровід;
    • дозволяється використання для перекачування питної води;
    • використання у промисловій та побутовій сферах (каналізація, на хімічних заводах, у харчовій та енергетичній промисловості, на будівництві).

    Найбільше застосування фланці знайшли у перегоні нафтопродуктів, газу, перекачці води та пари. Для визначення якості деталей застосовують технічні характеристики, призначені для вимірювання робочого тиску, температури усередині труби. Сталеві фланці витримують від –250 до +600 градусів, тиск від 0,1 до 20 МПа. Виробники постачають на ринок деталі діаметром 10-1600 мм, що задовольняє усі потреби майстрів при монтуванні магістралі. Завдяки простій конструкції та стійким матеріалам фланці можна встановлювати у будь-яку пору року, незалежно від виду сировини, що транспортується та погодних умов.

    Основні характеристики сталевих фланців та різновиди

    Фланці бувають круглі та квадратні. Виготовляються з різних металів та сплавів, призначені для різноманітних типів з’єднання. Популярністю користуються сталеві виробі, які відрізняються довгим строком експлуатації, витримують перепади температур, підходять для різноманітних сумішей.

    Серед великого розмаїття фланців розрізняють наступні види:

    • Пласкі, приварні, які використовуються у багатьох промислових сферах. Між собою можуть розрізнятися відмінностями конструкції (відкриті, глухі, з виступами). Монтуються на кінець труби й приварюються.
    • Сталеві комірні фланці відрізняються високою міцністю, витримують високий тиск.
    • Вільні фланці на приварному кільці використовуються для з’єднання труб у важкодоступних місцях.
    • Нестандартні вироби, які виготовляються за індивідуальним замовленням під конкретний проект магістралі.

    Кожна деталь має відповідне маркування, де вказуються основні технічні характеристики, області застосування. До переваг використання сталевих фланців відносять надзвичайну міцність та витривалість, стійкість до корозії та перепаду температур назовні та усередині труби, високу герметичність конструкції, довгий строк експлуатації, простий монтаж та заміну.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!