Використання кредитної лінії — це зручно для фермера чи ні

  • Кредитування бізнесу має високі ризики для обох сторін, тому відкрити кредитну лінію можуть лише компанії з хорошою репутацією. Вона чудово підходить для фермерів, які не можуть спрогнозувати потребу у негайному вливанні коштів. У рамках визначених термінів можна багаторазово знімати гроші та погашати заборгованість.

    Що таке кредитна лінія і як її відкрити 

    Для нестійкого ринку фермерської продукції кредитування стало звичайною справою. Кредитна лінія — це можливість для аграрія отримати необхідну суму коштів у будь-який момент. Вона працює за принципом кредитної картки, коли фермер отримує загальний ліміт та крайні терміни погашення.

    Переважно кредитну лінію відкривають на один або три роки, послуга доступна для ФОПів та юридичних осіб. Можна вибрати гривневий або мультивалютний різновид. Фермери цінують можливість у будь-який момент зняти кошти без додаткового оформлення документів. Це допомагає планувати фінансові потоки та залучати конкретні суми зі зниженням ризику втрати ліквідності.

    Проте такий активно-пасивний рахунок можна відкрити лише за наявності позитивної кредитної історії та високого кредитного рейтингу. Банк значно ризикує, видаючи великі кошти, тому знадобляться гарантії. За найменших проблем з погашенням заборгованості кредитна лінія буде закрита.

    Різновиди кредитних ліній

    Банки пропонують декілька видів кредитних ліній, у кожної з яких є власні плюси та мінуси:

    1. Проста. У неї строгі умови та невеликий розмір позики. Вона оптимально підходить для підтримки нового проєкту, адже повернути кошти потрібно у строго встановлений термін.
    2. Револьверна (відновлювальна або траншева). Для неї встановлюють максимальну суму та термін кредиту, але фермер може користуватися будь-якою необхідною сумою у цих рамках — і проценти будуть нараховуватися лише на використану суму траншу.
    3. Рамкова. Це загальна угода, до якої можуть приєднувати декілька траншів або проєктів.
    4. Контокорентна. Більше нагадує кредитну картку, куди фермер може складати власні кошти, а за їх нестачі користуватись кредитним лімітом.
    5. Онкольна. Короткострокова позика за тимчасової нестачі коштів. Вигідна завдяки нарахуванню відсотків лише за термін використання коштів.

    Кредитні лінії пропонують майже усі фінансові установи, тому варто розглянути кілька пропозицій. Найпростіше відкрити її у своєму банку, де розміщений розрахунковий рахунок чи депозит. Необхідно подати статут та фінансову звітність або інший перелік документів, які можуть різнитися. Ухвалюючи рішення, банк буде враховувати не лише кредитну репутацію та обороти компанії, але й гарантії третіх сторін.

    Джерело: Блог АгроАпп

     

     

     

    Реклама

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!