Виселення з квартири за борги

  • Якщо ви берете кредит у банку під заставу квартири, не забувайте, що ще ваші онуки можуть мати проблеми, якщо ви не розплатитеся з банком. Однак всьому є межа.

    Та чи захистить суд мешканців міста від виселення з квартири, яку вони отримали у спадок разом з боргами?

    Так, Івано-Франківський міський суд не прийняв рішення про виселення спадкоємця з іншим зареєстрованими особами з квартири за борги спадкодавця по договору банківського кредиту. Лише зобов’язано здійснити продаж квартири та повернути банку заборгованість. Однак з часу першого рішення про продаж нерухомості 2010 року по 2016 квартиру так і не продали, тому Банк продовжував нараховувати відсотки і штрафні санкціі за заборгованість. Міський суд зобов’язав повернути борг у сумі 117 тисяч, однак апеляційний суд скасував цю суму і зобов’язав заплатити майже 750 тисяч. При цьому початкова ціна предмета іпотеки для його подальшої реалізації встановлюється судом у розмірі  564 тисяч гривен.

    Крім того, вищестояча судова інстанція 29 серпня прийняла рішення щодо недопущення виселення. (справа №344/19133/13-ц).

    Суд наголосив, що відповідно до положень ст. 109 ЖК України та правової позиції, висловленої Верховним Судом України у справі № 6-875 цс15, за змістом статей 39, 40 Закону України «Про іпотеку» та статті 109 ЖК Української РСР особам, які виселяються із жилого будинку (жилого приміщення), яке є предметом іпотеки, у зв’язку зі зверненням стягнення на предмет іпотеки, надається інше постійне житло у тому разі, коли іпотечне житло було придбане не за рахунок кредиту, забезпеченого іпотекою цього житла. Постійне жиле приміщення, що надається особі, яку виселяють, повинно бути зазначено в рішенні суду. Даних щодо іншого жилого приміщення, яке може бути надано відповідачам Банк  не надав. Вимога про виселення відповідачів й інших осіб та зняття їх з реєстрації не підлягає задоволенню в силу вказаних вище положень закону та згаданого рішення ВСУ, яке є обов’язковим для судів відповідно до приписів ст. 360-7 ЦПК України.

    562d50ed1393f

     

    Нагадаємо, Перерахунок пенсій – Пенсійний фонд роз’яснює.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!