Вживаємо фреші правильно!

  • Безсумнівно, свіжі соки є дуже корисними, бо містять безліч вітамінів та мікроелементів. А якщо фреш ще й із м’якоттю, то у ньому є клітковина та пектин, які допомагають регулювати процеси травлення. Щоб фреші приносили користь, готувати та вживати їх потрібно правильно і в міру.

     

    Оскільки під впливом повітря фреші здатні окислюватись і втрачати свої корисні властивості, то зрозуміло, що вживати їх потрібно відразу після витискання.
    Починати пити фреші необхідно у невеликих кількостях, стартуючи від 50 мл, і розбавляти з водою в пропорції 1:1. Щоб організм краще засвоював каротин, до фрешів з червоних, жовтих та помаранчевих овочів слід додати 50 г олії або заїсти напій чимось жирним. Інші фреші рекомендують розбавляти яблучним соком в пропорції 1:2.
    Слід пам’ятати ще одну річ: свіжі соки містять велику кількість органічної кислоти. Насамперед це стосується фруктів та ягід. Ці кислоти досить негативно впливають на травну систему і можуть спровокувати жовчогінну дію. Фреші не рекомендують вживати людям з гастроентерологічними захворюваннями та малим дітям, особливо до року. Кислі соки, наприклад, лимонний, яблучний, смородиновий, журавлинний, протипоказані при виразковій хворобі та загостреннях гастриту чи панкреатиту. Соки з цих фруктів та ягід містять багато сполук, які здатні підвищувати кислотність та викликати печію.

    Фреші не можна пити під час чи одразу після їжі. Цукор, який у великій кількості міститься у фруктах, сприяє процесам бродіння і може викликати дискомфорт у шлунку. Найбільш корисно пити соки не менше, ніж через годину після прийому їжі або між її прийомами. Пити соки на сніданок натщесерце дієтологи не рекомендують.
    Перед приготуванням фрешу продукти слід ретельно помити (краще це робити під протічною водою). А якщо залишити їх на 10-15 хвилин у воді, то з них вийде частина нітратів та пестицидів. Потрібно пам’ятати, що чим довше фреш зберігається в холодильнику, тим менше у ньому залишається вітамінів, тому готувати його потрібно таку кількість, яку можливо випити за один раз.

    Отже, основне про фреші:

    • Фреші не можна вживати на порожній шлунок, найкраще пити їх між прийомами їжі.
    • Випити фреш потрібно відразу після приготування, бажано – через соломинку.
    • Фреші з високим вмістом органічних кислот не можна вживати людям з проблемами травного тракту.
    • Фруктові фреші багатші на цукор і вітаміни, а овочеві – на мінеральні солі.
    • Кислоти, які містяться у свіжовичавлених соках, можуть впливати на стан емалі зубів та викликати карієс, тому після їхнього прийому рекомендовано прополоскати ротову порожнину простою водою.
    • Фреші потрібно розбавляти з водою в пропорції 1:1, до соків з червоних, жовтих та помаранчевих овочів треба додавати 50 г олії.
    • Оскільки соки додають бадьорості, то збадьорювати організм краще зранку.

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!