Прикарпатці пікетували обласне управління НБУ (фото, відео)

  • Сьогодні клієнти банків, які взяли валютні кредити, пікетували управління НБУ в Івано-Франківській області. Позичальники об’єдналися через соціальні мережі у «Громадський контроль банків».

    Із управління НБУ вийшла жіночка, яка запросила трьох протестувальників на переговори з керівництвом. Журналістів у приміщення не пустили, пояснюючи, що приміщення НБУ – це режимний об’єкт.

    Приблизно через півгодини до решти мітингувальників вийшов начальник управління НБУ в області Михайло Ставничий і обіцяв передати вимоги власників валютних кредитів до керівництва Національного банку України. 

    Вимоги позичальників: 

    Громадяни України, що зібралися на цьому мітингу стали заручниками банків, в яких отримували валютні кредити і сьогодні ці платежі стали непосильно важкими. У наших співвітчизників з 2008 року банки відбирають житло та інше майно. Ми вимагаємо розглянути всі можливі варіанти щодо полегшення кредитного преса для народу і стати на захист громадян України.

     «З метою подолання негативних наслідків фінансової кризи та девальвації гривні в 2009 – 2014 році; зважаючи на загальну необхідність налагодження ситуації у фінансово-кредитній сфері та прагнучи до забезпечення макроекономічної стабільності в Україні; з метою забезпечення конституційних прав громадян на власне житло та надання їм у цьому соціального захисту і рівноправності; для встановлення справедливого балансу розподілу відповідальності за курсові коливання між банківськими установами, позичальниками та державою вимагаємо:

    1. Зобов’язати всі банківські установи України за письмовим зверненням особи, що має кредитне зобов’язання здійснити переведення всіх виданих раніше валютних кредитів незалежно від мети їх отримання та правового статусу в гривневі кредити по курсу НБУ, який діяв на момент видачі таких кредитів.

    Реструктеризація має здійснюватися шляхом укладення додаткових угод до діючих договорів погашення заборгованості по таким кредитам, в тому числі, основної суми заборгованості та нарахованих відсотків, таким чином, щоб загальний розмір щомісячного платежу по такому кредиту не перевищував 50% розміру загального офіційно підтвердженого доходу сім’ї позичальників, за згодою позичальників.

     2. Ввести мораторій терміном на 2 роки всім банківським установам України на набуття права звернути стягнення на предмет застави чи іпотеки в разі, якщо предметом застави чи іпотеки є житлова нерухомість, в якій постійно проживають.

    3. Постановити, що у випадку звернення стягнення на предмет застави чи іпотеки банківські установи України втрачають будь-які інші права стосовно стягнення з позичальника будь-яких сум. В цьому випадку заборгованість позичальника (в тому числі, але не обмежуючись, тіло кредиту, нараховані відсотки, штрафні санкції) вважається погашеною в повному обсязі та підлягає списанню з боку банківської установи.

    4. Зобов’язати всі банківські установи України списати всі штрафні санкції, передбачені умовами договорів та чинного законодавства України, які були нараховані банківськими установами чи можуть бути.

     5. Ввести терміном на 2 роки мораторій на нарахування та застосування всіма банківськими установами України до позичальників будь-яких штрафних санкцій за порушення взятих на себе зобов’язань чи прострочення виконання умов валютних кредитів.

    6. Заборонити банківським установам в односторонньому порядку змінювати розмір відсотків протягом терміну дії кредитного договору, в тому числі, заборонити використовувати плаваючі відсоткові ставки та будь-які інші способи змінювати розмір відсотків протягом терміну дії кредитного договору, а також вводити будь-які додаткові комісії, платежі, збори, що можуть призвести до загального подорожчання кредитного навантаження на позичальників, крім відсотків.

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!