Світ про нас

  • світ про нас

    The Sunday Times

    «У суботу Києвом промарширували близько 1000 бійців і ультраправих, закликаючи до скасування Мінських угод і оголошення війни проти Росії», – розповідає британське видання.

    Продовження перестрілок на сході України посилює тиск на президента Петра Порошенка. Зокрема, ультрапатріотична молодь, яка стояла за проведенням Майдану, розсерджена зволіканням з викоріненням корупції та наслідків зловживання владою за часів його попередника.

    Крім того, «бійці з добровольчих батальйонів, як-от батальйон «Донбас», пригрозили вийти на вулиці, якщо вважатимуть, що Порошенко зробив дуже багато поступок сепаратистам на сході».

    Також на Порошенка посилюють тиск Німеччина, Франція і США, які вимагають, щоб він впровадив свою частину Мінських угод. А саме – здійснив конституційну реформу, яка дає більше автономії регіонам країни, зокрема і тим, що відкололися на сході, а також провів там місцеві вибори.

    За словами проурядового джерела, «президент опинився між молотом і ковадлом. Його змушують впроваджувати умови угод, але він боїться негативної реакції націоналістів».

     

    The New York Times

    «Український уряд не хоче закінчити так, як Греція – багаторічними сперечаннями з кредиторами», – вважає американська газета.

    За підтримки МВФ, українці наполегливо намагаються змусити іноземних інвесторів, зокрема, гігантський інвестиційний фонд «Franklin Templeton», піти на значні збитки в первісній угоді про фінансову допомогу.

    На переговорах у Вашингтоні фонди на чолі з «Franklin Templeton» не пішли на угоду зі списання частини українського боргу, наполягаючи натомість на продовженні періоду оплати до 2019 р. «Згідно з аналізом кредиторів, економіка України оговтається досить швидко для того, щоб зробити виплати із золотовалютних запасів», – пише газета.

    «Уряд вимагає негайного зменшення основної суми боргу на 40%. Якщо власники облігацій не поступляться, то, за словами українських офіційних осіб, початкова допомога, можливо, не буде дієвою і Україна може знову і знову опинятися за столом переговорів з кредиторами, повторюючи грецький шлях», – йдеться у статті.

    МВФ також заявив, що він досяг угоди з Києвом про політику, необхідну для погашення частини боргу – 1,7 млрд. доларів.

     

    Bloomberg View

    Згідно з досьє, яке СБУ надала адміністрації Обами в червні, п’ять російських генералів відіграють ключову роль в організації сепаратистських сил в Україні та командуванні ними.

    Про це повідомляє американська інформагенція, зазначаючи, що «офіційні особи США підтвердили отримання документа і сказали, що інформація, яка в ньому міститься, в цілому збігається з оцінками, які розвідка США дає російській діяльності в Україні».

    На думку експерта Марка Галеотті (Нью-Йоркський університет), встановлення імен російських генералів – важливий крок. «До цього моменту ви бачили в Україні російських лейтенантів, капітанів і майорів, – сказав він. – Але тепер вони по-справжньому вводять своїх високопоставлених офіцерів, це російські командувачі». Експерт припускає, що «десь у Москві ухвалено рішення, що це буде довгостроковий заморожений конфлікт».

    За оцінкою українських розвідувальних служб, зараз в Україні розгорнуто трохи менше 9 тис. військовослужбовців російської регулярної армії, які організовані в 15 батальйонних тактичних груп.

     

    Die Zeit

    Бундесвер візьме участь у двох українсько-американських військових навчаннях, які пройдуть цього літа, повідомляє німецька газета.

    «Окремі військовослужбовці», як повідомили в МЗС Німеччини на запит партії «лівих», будуть залучені у навчаннях сухопутних сил «Rapid Trident» і у військово-морських навчаннях «Sea Breeze», – пише видання.

    Минулого року, як нагадується в публікації, Бундесвер вже брав участь у подібних військових маневрах на території України, що викликало протест з боку російського уряду. Зокрема, тоді генерал-полковник російської армії Леонід Івашов назвав ті військові навчання провокацією.

    Цього року, як повідомляється у матеріалі, в українсько-американських навчаннях «Rapid Trident», які стартують 20 липня в Яворові на Львівщині, також візьмуть участь 1800 німецьких військовослужбовців. Торік у них було залучено тільки 1200 військовослужбовців Бундесверу.

     

    А спільні українсько-американські військово-морські навчання «Sea Breeze» проходитимуть на Чорному морі з кінця серпня до середини вересня, інформує видання.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!