Поміщаю тут давні свої тексти, бо вони підходять до порушеної теми.

  • Свято першого снігу

    Ми нарешті їхали. І дивилися у вікно.

    «Бог міг створити сніг не білим, — казала мені Ел, і я здивувалася, як раніше не подумала про це. Бог міг би, виходячи з функцій снігу, створити його якимось немарким — кольору хакі або брунатним. Уявляєш, Ка, як було б жахливо?!»

    Поїзд завертав, з-за лісу внизу розкривалась сліпучобіла долина з гарно розкиданими де-не-де малесенькими хатками. Весь шарм пейзажу полягав у тому, що сніг — білий… Я подумки подякувала Богові.

    – Ел, білий сніг — це кайф для усіх, але для художників-графіків — це просто чудовий подарунок. Живописці малюють весну, і літо, і осінь, та зате графікам подарована зима: лиш чорне і біле!

    – Ка, отже, ми з тобою є іменинниками, — сказала Ел.

    – Аякже! — відповіла я і витягла приховану пляшечку домашнього вина.

    – Ні, тільки не зараз, Ка, — от приїдемо…
    І ми нарешті приїхали.

    Галицькі містечка взимку мають особливий колорит, і цей райський куточок, у котрому ми опинились, не був винятком. Я ніколи не була у цьому місті, хоч переїжджала через нього сотні разів. Ел радо стала моїм чічероне.

    – Ка, я тут народилась, — сказала вона.

    – Дивно… Мені здавалось, що ти завжди жила а Аві. Хоча… в тобі є щось таке особливе. Ну, тепер все стало на свої місця. То веди мене, куди знаєш.

    Ел пірнула в кілька вуличок — і переді мною вже розгортався вертеп середмістя. Маленька ратуша, Народний дім, лікарня, невеличкі крамнички і маленький (бо старий і врослий в землю) костел… Зимове містечко нагадувало коробочки з різдвяними подарунками, воно було якесь несерйозне, майже іграшкове.

    Потім ми вийшли за місто, в поле, бо кожен стіл нам би був замалий.

    І поставили скраю на величезний білий обрус вино, хліб, якісь ще домашні солодощі та яблука.

    – Якби я була етнографом, Ка, то сказала б, що нині початок зимового сакрального циклу. Нині свято, котре всі графіки відзначають в інтимній атмосфері, прощаючи одне одному все, що зчинили за весну, літо та осінь.

    – Ел, пробач мені, я не завжди поводилася тактовно.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    One thought on “Поміщаю тут давні свої тексти, бо вони підходять до порушеної теми.

    1. Гарний цей текст. Чомусь мені здається, що це про нас. Лєнка

    Comments are closed.