Рак молочної залози і нетрадиційна медицина

  • Після чотирьох років безуспішного лікування мастопатії у місцевої знахарки Галини 50-річна франківчанка звернулася за консультацією в онкодиспансер. Діагноз приголомшив жінку: рак молочної залози четвертої стадії. Як виявилося, чотири роки тому в онкодиспансері у жінки діагностували рак першої стадії, однак пацієнтка вирішила спробувати полікуватися нетрадиційними методами. Сьогодні традиційна медицина бореться за її життя.

     

    Такі випадки в Івано-Франківському обласному онкодиспансері не поодинокі. “Жінки страждають через необізнаність. Багато з них звертаються до нетрадиційних методів з відчаю, багато – зневірившись у можливостях лікарів. Тим паче, що сьогодні знахарі і шахраї від медицини вільно рекламують свої послуги у засобах масової інформації, а довірливі хворі легко потрапляють під вплив. До нас дуже часто звертаються жінки на третій-четвертій стадіях хвороби, які вже побували в руках екстрасенсів чи так званих народних цілителів. На жаль, після такого курсу нетрадиційної медицини лікарі не можуть гарантувати повного одужання”, – зауважує головний лікар ІФООД Володимир Романчук.

    Якби вищезгадана франківчанка не зверталася до знахарки, а пролікувалася в онкодиспансері, то сьогодні вона, ймовірно, і не згадувала би про проблеми зі здоров’ям. “Ця жінка зверталася до нас ще у 2008 році, – розповідає лікар-мамолог КМЦ ООД Ігор Пришляк. – У неї діагностували рак першої стадії, але від запропонованого лікування в онкодиспансері вона відмовилася і звернулася до знахарки Галини. Знахарка сказала, що лікарі помилилися і у неї не рак, а лише мастопатія. Чотири роки знахарка лікувала її від мастопатії різними травами, давала настоянку мухомора на коньяку, але стан жінки постійно погіршувався. Пухлина почала розкладатися, пішли метастази у легені — аж тоді знахарка Галина порадила їй знову звернутися в онкодиспансер”.

    На Прикарпатті щороку діагностують майже 350 нових випадків захворювання на рак молочної залози. За словами Ігоря Пришляка, 60% жінок, у яких рак діагностували на ранніх стадіях, вдається врятувати. Чим швидше виявляють пухлину, заважує медик, тим більше шансів на успішне одужання. У 94% випадків виявлення пухлини на першій стадії рак молочної залози успішно виліковується. Понад чверть пролікованих на Прикарпатті жінок живуть після лікування вже понад 10 років.

    За даними неофіційної статистики, до 60% онкологічних пацієнтів звертаються до нетрадиційних методів лікування. Більшість із них приховують від лікарів цей факт. Майже 20% хворих на рак надають перевагу виключно нетрадиційному лікуванню, відмовляючись від хірургічного втручання. “Чимало людей вважають, що рак молочної залози — це абсолютно смертельне захворювання і що сучасна медицина не може зарадити цій проблемі. Необізнаність жінок у цій сфері та неконтрольований розквіт самореклами народних цілителів призводять до того, що пацієнти здебільшого потрапляють до некомпетентних та, зазвичай, непорядних людей, а не до лікаря-професіонала. За свою багаторічну практику я не бачив жодного онкохворого, якого би врятувала народна медицина і непрофесійні методи лікування. Слід зазначити, що тривалість нормального життя хворих на рак молочної залози після встановлення діагнозу на початкових стадіях (так звана нульова, перша і друга) і правильно проведеного лікування — понад 25 років”, – наголошує Володимир Романчук.

    Щороку кількість онкологічних хворих у цілому світі зростає. Україна не виняток. У західному регіоні захворюваність на рак найнижча в Україні, але кількість хворих з кожним роком збільшується. Рак молочної залози помітно молодшає. “Найчастіше рак грудей діагностують у жінок 45-70 років, але останнім часом почали хворіти зовсім молоді дівчата у віці навіть до 25 років, – зауважує В’ячеслав Живецький, завідувач клінічного мамологічного центру ООД. – Щоб вчасно виявити можливе захворювання, жінкам від 20 до 40 років рекомендується відвідувати онколога-мамолога раз на три роки, а жінкам після 40 років – щорічно і робити мамографію раз у два роки. Варто пам’ятати, що ризик захворіти на рак молочної залози зростає з віком”.

    Якщо жінки старшого віку сприймають свій діагноз з певним філософським розумінням, то молоді жінки переймаються втратою жіночності та сексуальності. Нетрадиційні методи лікування обіцяють жінкам одужання без хірургічного втручання, що звучить дуже привабливо. А результат? “Як відомо з досвіду світової медицини, поки що в жодній країні світу документально не зафіксовано випадку вилікування злоякісного новоутворення із застосуванням методів нетрадиційної медицини, – акцентує увагу магістр Аліна Андріїв. – Зрештою, ці народні методи важко навіть назвати медичними: вживання “зарядженої” води, бензину, гасу, препаратів ртуті типу “Сулема”, “Вітурід”, який, до речі, заборонено для виробництва і використання в Росії як надзвичайно токсичний та небезпечний для життя, акулячого хряща та акулячого кігтя, різних екстрасенсорних методів, замовлянь, замолювань тощо”.

    Лікар зауважує, що у США кожних 2-3 роки виходить ілюстроване видання з фотографіями усіх шахраїв від медицини — народних цілителів, травників, екстрасенсів, чаклунів та інших “фахівців” нетрадиційної медицини, які спеціалізуються на лікуванні всіх хвороб, особливо онкологічних. У чому ж принципова різниця традиційної і нетрадиційної медицини?

    “Методи нетрадиційної медицини не проходили офіційної апробації і офіційно не рекомендовані для практичного вживання. Ефективність народних методів офіційно не доведена і визначається на рівні чуток, тому компетентно говорити про їх ефективність і значущість достовірно неможливо. Можна сказати лише, що, зі слів пацієнтів, ці методи інколи дають позитивний ефект”, – наголошує В’ячеслав Живецький. Якщо онкохворий перебуває під наглядом і лікується в онкодиспансері, каже медик, ніхто не може заборонити йому паралельно отримувати альтернативне лікування. Тільки там, де співіснують дві системи — і народна, і класична, ефективність лікування зростає. Такої позиції дотримуються фахівці у багатьох країнах світу.

    До слова, за статистикою Комітету з народної та нетрадиційної медицини, створеного в Україні у 1998 році, найефективніше лікування якраз комбіноване, у якому класичні методи поєднуються з народними. Однак у спеціальному дозволі, який видається цілителям, прописана заборона займатися лікуванням важких захворювань: шкірно-венеричних, туберкульозу та онкологічних.

    Наталка ГОЛОМІДОВА

    P.S. Дізнатися, чи можна довіряти “народному цілителю” і чи він не шарлатан, можна, зателефонувавши у Комітет з питань народної і нетрадиційної медицини.

    До теми:

    Відомо майже 80 чинників, які підвищують ризик захворювання на рак грудей. Найчастіше він буває у жінок з раннім початком або пізнім закінченням менструацій, у жінок з нерегулярним статевим життям, у тих, які не народжували і не годували дитину грудним молоком, з пізнім віком першої вагітності. Збільшують ризик захворіти на рак грудей також аборти, запалення яєчників, кісти яєчників, фіброміома матки. Існує ймовірність розвитку раку на фоні мастопатії. Спадковість також відіграє певну роль: якщо мати і сестра жінки мали це захворювання, ризик значно зростає. Збільшують ризик також такі хвороби, як цукровий діабет, ожиріння, хронічні захворювання печінки та щитовидної залози.

    Серед інших факторів ризику раку молочної залози – неконтрольований тривалий прийом гормональних контрацептивів, малорухливий спосіб життя, стреси, споживання їжі, що містить велику кількість жирів, паління та вживання алкоголю, а також негативний вплив навколишнього середовища. Деколи рак грудей виникає на місці забою, коли жінка отримала удар у молочну залозу. Однак навіть відсутність факторів ризику не виключає можливості розвитку раку грудей.

     

     

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!