Як допомогти тварині, що опинилася на вулиці

  • Війна в Україні знедолила і позбавила домівок не лише людей, а й тварин. Деякі пережили загибель своїх господарів, деякі — їх зраду. Але всім їм однаково боляче, холодно і голодно. А для кожного з нас здатність до співчуття живим істотам стала лакмусовим папірцем нашої людяності.

    Особливо актуальним питання кількості безпритульних тварин стало для міст на Cході України. Схожа проблема виникла і в містечку Дружківка на Донеччині. Більше про життя міста можна прочитати на сайті https://dru.city

    У жителів цього міста ситуація ускладнюється тим, що на території області немає притулків для тварин та організацій, які займаються виловленням собак на вулиці. Тому місцева влада мусить покладатися на відповідні служби із сусідньої Харківської області. Втім, за статистикою, містяни страждають від укусів безпритульних тварин приблизно у десять разів рідше, ніж від агресії домашніх собак, яких господарі часто залишають без нагляду. І це вже цілком залежить від сумлінності кожного власника тварини. Не забуваймо слів Антуана де Сент-Екзюпері: “Ми відповідальні за тих, кого приручили”.

      Але повернімося до попереднього питання. Чи складно це — піклуватися про кудлатого безхатька? Розгляньмо обов’язкові правила допомоги.

     Найперше, що ви можете зробити для такої тварини — це нагодувати й напоїти її. Чиста питна вода часом потрібна навіть більше, ніж їжа, особливо це актуально буде влітку, адже від спраги собака може померти на четвертий день. Без корму він протримається максимум два тижні. Для котів два дні без води — це загроза серйозних проблем зі здоров’ям. 

      Якщо маєте змогу, огляньте, чи не поранена тварина. Можливо, її слід віднести до ветеринара. 

      Подивіться, чи є у знайди нашийник. На ньому повинен бути вибитий номер телефону господаря. Спробуйте подзвонити, можливо, людина вже шукає свого улюбленця. Якщо ж нашийника немає — зробіть кілька чітких фотографій і поширте в соцмережах. І покладіться на магічну силу Фейсбука чи Інстаграму — в багатьох випадках вона допомагає.

  •   Буває, що господаря неможливо знайти — на це є багато об’єктивних причин. Якщо ви думали про  можливість “всиновити” чотирилапого — можливо, це знак? Звичайно, найкраща турбота про живу істоту — дати їй новий дім. Не соромтеся також розпитати своїх друзів і знайомих ваших знайомих — що, як хтось зголоситься взяти собі пухнастика? 

    Зрозуміло, що не всім під силу це зробити.  В такому разі зверніться до волонтерів або у місцевий притулок для тварин. Прилаштували? Чудово! Але це не означає, що ви, як Понтій Пилат, можете вмити руки і забути того, про кого потурбувалися одного разу. Притулки-бо функціонують завдяки підтримці небайдужих людей. Собакам і котам потрібні їжа, ліки, вакцинація та інший догляд, і часто волонтери віддають останні гроші, щоб це все забезпечити. Ваша фінансова допомога завжди буде доречною. Але ви можете виявити свою небайдужість не лише за допомогою коштів. Приділіть трохи свого часу, щоб навідати свого протеже і піти з ним на прогулянку, привезіть йому щось смачненьке. Віддайте частину свого тепла тваринам, допоможіть волонтерам у їхніх щоденних клопотах. Повірте, це буде чудовим подарунком і справді шляхетним вчинком. А ви натомість отримаєте вдячність і прихильність, а можливо, знайдете нових друзів. Не соромтеся робити добрі справи!


      

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!