Як очищають воду на виробництві

  • В комерційній сфері дотримуються суворих вимог до якості води, адже продукція повинна бути безпечною для населення. Рівень очищення регулярно перевіряє санепідемстанція, а ще він впливає на смак та зовнішній вигляд товару. Водопідготовка належить до основних задач керівництва, щоб виробничий процес був сталим та безперебійним. 

    Image

    У яких сферах необхідна очистка води

    Промислове очищення води доволі складне, адже досить часто вона поставляється з домішками, неприємного смаку та запаху. На першому етапі використовують механічні фільтри для води, які видаляють видимі часточки, а потім застосовують більш тонку очистку. До промислових систем виставляють набагато суворіші вимоги, адже всі характеристики вже регламентовані і прописані у правилах. Обслуговувати обладнання може лише команда професіоналів з відповідною освітою та сертифікатами. Очистку вважають обов’язковою для таких сфер промисловості:

    1. харчова;
    2. сільськогосподарська;
    3. скляна;
    4. готельно-ресторанна.

    З якістю води пов’язані смакові та фізико-хімічні якості продукції, тому за її характеристиками уважно слідкують на всіх етапах. У видах промисловості, де важливе точне дотримання рецептури, чистота води має бути найвищою, адже навіть незначні домішки можуть знизити якість товару.

    Основні способи очистки

    На виробництвах застосовують потужні та дорогі прилади, які складно ремонтувати. Зайві витрати не завжди передбачені кошторисом, тому організовують ретельний захист від різних типів домішок та суспензій. Вигідніше забезпечити безперервне постачання якісної води та не турбуватись про майбутні поломки. Переважно організовують захист від таких речовин:

    1. солі важких металів;
    2. залізо, марганець та нітрати;
    3. органічні домішки та сполуки.

    Під час відкриття будь-якого виробництва необхідно відразу закласти бюджет на очисне обладнання для води. Складна система також потребує фахівців для встановлення та обслуговування, тому рекомендують звертатись до надійних спеціалістів. Спочатку рідина проходить крізь фільтри грубої очистки, де видаляють усі суспензії. Потім пристрій тонкої очистки нейтралізує хлор та інші хімічні речовини, а іонообмінні смоли допомагають нормалізувати вміст солей. Обов’язково проводять знезараження, щоб вбити віруси та патогенні бактерії. Видалення крупних, видимих оку забруднень вважають необхідним етапом ще до моменту потрапляння води на підприємство. Адже вони провокують створення відкладень на внутрішніх частинах, що призводить до зменшення пропускної здатності. Для промислового використання пропонують декілька основних різновидів фільтрів механічної очистки. Деяки з них необхідно чистити вручну, видаляючи бруд кожного тижня або навіть дня, залежно від рівня забруднень та об’єму води. Інші мають функції автоматичного самоочищення або зворотного промивання. Вони легкі в обслуговуванні та не потребують значної уваги.

     

  •  

     

     

    Реклама

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!