Депутати Франківської облради можуть не задекларувати повнолітніх дітей

Сьогодні, 7 березня, депутати Івано-Франківської обласної ради навчаються декларувати свої доходи та майно.

Депутатам нагадують, окрім відомостей про себе, потрібно заповнити інформацію і про членів своєї сім’ї.

При цьому декларанти можуть не вказувати повнолітніх дітей, що живуть окремо. Адже відповідно до норм чинного законодавства вони вказують членів родини. Втім категорія “член родини” не залежить від кровних зв’язків, а залежить від інших ознак. Зокрема, декларант має жити разом, ввести спільний побут та мати спільні права і обов’язки з людиною.

Ці ознаки мають бути у сукупності. “Адже, якщо однієї з ознак немає, людину у декларацію можна не вносити”,- ділиться начальник відділу інформаційно-комп’ютерного забезпечення Франківської ОДА Ігор Фіняк.

Отже, навіть якщо депутат живе з кимось, при цьому не веде побут спільно, людина не ж членом родини. Мовляв “може у вас полиці в холодильнику окремі”.

Відтак членами сім’ї є особи, які перебувають у шлюбі, а також їхні діти, у тому числі повнолітні, батьки, особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.

Нагадаємо, Депутати Франківської облради вчаться декларувати доходи та майно

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!