«Діти не хочуть їсти гречку», – заступниця начальника Галицького відділу освіти

Нещодавно заступниця начальника відділу освіти Галина Кашуба на сесії Галицької районної ради проінформувала про стан про стан харчування, оздоровлення дітей та учнів у закладах дошкільної та загальної середньої освіти.

Вона розповіла, для дітей у закладах дошкільної освіти  організовано триразове гаряче харчування. Середня вартість продуктів  харчування для однієї дитини на 1 день становить 30 грн.

У закладах загальної середньої освіти організовано безкоштовне харчування учнів 1-4-х класів (1415), дітей-сиріт та дітей без батьківської опіки (41), дітей з малозабезпечених сімей (242), дітей учасників АТО (66), дітей-інвалідів (41), дітей переселених зі Сходу України (10). Середня  вартість харчування  у 2016-2017 навчальному році складала 7 грн. в день, у 2017-2018 році – 10 гривень.

Однак Галина Кашуба зазначила, що важливою, як у суспільстві, так і у школах, є проблема  здорового харчування. Більшість учнів  віддає перевагу нездоровій їжі (піці, чебурекам, чіпсам). Тому необхідно посилити просвітницьку роботу серед батьків щодо здорового способу життя та здорового харчування дітей.

«Я часто бачу, що зранку учні Галицької школи купують чіпси та інші шкідливі дрібнички. Треба посилити просвітницьку роботу з батьками і формувати в дітей культуру здорового способу життя. Багато речей формуються в родині, але педагоги також мають виховні функції», – наголосила вона.

Депутати зауважили, що понад 50% дітей не харчуються в школах, хоча на це й виділяються гроші.

«Вони не  хочуть їсти гречку. Може вона й пісна, але я не можу сказати, що її погано готують в школах.  Вони хочуть свого. Це нагальна проблема не тільки в нас, але ми будемо над нею працювати», – підкреслила Галина Кашуба.

Раніше “Галицький кореспондент” писав про про те, що в організації харчування дітей у Галицькому районі є ряд проблем. Зокрема, відсутність протічної води, брак кухарів та посуд. який не відповідає санітарним нормам.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!