Івано-Франківська міська рада стала найбільш публічною в Україні

За результатами дослідження діяльності органів місцевого самоврядування обласних центрів протягом 2018 року загальний показник Індексу публічності Івано-Франківської міської ради становить 86,79%.

Це на 9,09% більше, ніж у попередньому періоді, та дозволяє місту посісти перше місце в загальнонаціональному рейтингу.

Муніципалітету Івано-Франківська вдалося зберегти лідерські позиції в рейтингу завдяки забезпеченню зручного доступу громадян до адміністративних послуг, продовженню практики використання електронних сервісів, відсутності обмежень щодо доступу мешканців міста до засідань міськради та систематичному впровадженню політики відкритих даних.

Водночас залишається ще низка недоліків, пов’язаних, насамперед, з доступом до комплексної інформації про орган місцевого самоврядування та його діяльність“, – розповів координатор ОПОРИ в Івано-Франківській області Іван Маруняк.

Індекс публічності міського голови Івано-Франківська зріс на 7,75% та становить 97,45%. Це найвищий результат серед решти міських голів, причому першість у рейтингу підтверджується третій рік поспіль. Виконавчі органи Івано-Франківської міської ради покращили свій показник на 6,65%, що дозволило їм з результатом у 83,15% теж розташуватися на першому місці рейтингу.

Ріст показника публічності пов’язаний з ефективним впровадженням політики відкритих даних. Лідерські позиції у рейтингу виконавчим органам забезпечує й належне функціонування ЦНАПу.

Депутатський корпус Івано-Франківської міської ради посів другу позицію у загальноукраїнському рейтингу публічності місцевих рад обласних центрів з показником 81,3%. У порівнянні з минулим роком, цей показник зріс на 12,6%. Насамперед, це зумовлено покращенням практики звітування депутатів перед виборцями.

Так, більше половини депутатів прозвітували про свою роботу відповідно до затвердженого графіку і лише 5 депутатів із 42 не проінформували виконавчі органи про результати звітування.

Ми намагаємось працювати над наявними помилками. Але тішимось перемогою в рейтингу публічності – це спільне досягнення, і дуже добре, що люди поінформовані. За цей рік ми оприлюднили дуже багато відкритих даних. У нас будь-хто може прийти на виконком чи міську раду – і повірте, це є далеко не у всіх міських радах”, – сказав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Нагадаємо, Зе!нардеп з Франківщини задекларував 25 млн та майнові права у скандальній забудові

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!