“Ініціатива МОН нелогічна”: Марцінків виступив проти можливого об’єднання прикарпатських університетів

 •  
  У соцмережах міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків виступив проти обʼєднання університетів.
   
  Свою позицію мер міста оприлюднив у фейсбуці, передає “Галицький кореспондент”.
   
  Міністерство освіти пропонує з трьох самодостатніх університетів Івано-Франківська зробити два. Університет нафти й газу, Медичний та Прикарпатський університет імені Василя Стефаника планують об’єднати.
   
  У МОН пропонують, щоб у містах, де мешкає від 100 до 350 тисяч громадян, варто утримувати не більше двох ЗВО. До таких міст входять: Полтава, Тернопіль, Івано-Франківськ, Чернігів, Луцьк, Житомир, Суми.
   
  Натомість, у містах із кількістю мешканців більш як 350 тисяч може формуватися мережа ЗВО, що передбачає заклади трьох типів: навчальні інститути, які мають тісний зв’язок із роботодавцем, дослідницькі університети та міжгалузеві (світоглядні) або спеціалізовані (наприклад музичні) академії.
   
  “Місто проти! Ініціатива МОН обʼєднати ВНЗ нелогічна. Не можна привʼязувати кількість населення до кількості університетів. Бо більшість студентів наших вишів – це якраз мешканці з інших міст, областей та, навіть, країн. Кожен франківський університет – унікальний! Кількість ВНЗ має визначатися якістю освіти!”, – підкреслив очільник міста.
   
  Руслан Марцінків запевнив, що він з депутатами на сесії обов’язково звернеться до урядовців.

  Нагадаємо, у Кабміні ухвалили рішення про реорганізацію двох вишів

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!