На Калущині люди ходять по балках зруйнованого моста через Чечву

Сьогодні, 10 липня, в Івано-Франківську відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків.

Після розгляду питань порядку денного депутати обговорили ліквідацію наслідків стихії, яка призвела до затоплення сотень будинків на Прикарпатті та змила кілька мостів.

“Нам потрібно звернутись до облдержадміністрації і отримати кошти з резервного фонду на проведення певних робіт, які дадуть можливість людям добиратись до інших міст та сіл. Адже, як ви знаєте, кілька мостів у Калуському та Снятинському районах змило водою. Цю стихію віднесли до категорії місцевих, відповідно, всі видатки на ліквідацію її наслідків лягають на плечі місцевих бюджетів”, – розповів Микола Палійчук, голова бюджетної комісії.

За його словами, зараз є ще близько п’яти мільйонів гривень у резервному фонді обласного бюджету, і їх можна задіяти на відновлення пошкоджених мостів. Згодом, у вересні, можна буде додати на це ще коштів, які надійдуть з перевиконання бюджету.

Микола Кузьма, начальник Івано-Франківського відділу комплексного проектування ДП “Укрдіпродор”, описав ситуацію в Калуському районі. Там обвалився зведений у 1960-х роках міст, який з’єднує села Довга-Калуська та Пійло.

“Там просіло дві опори, зруйнувалося три прольоти. Люди майже відрізані від світу, єдина дорога – двадцятикілометровий об’їзд. Потрібно ремонтувати обвалений міст, це вісім-десять мільйонів гривень, але ще на період ремонту – а це десь півроку – маємо терміново звести тимчасовий об’їзний міст. Адже опори пошкодженого моста можуть просісти ще більше. По його балках ходять люди, вони лишають машини і переходять пішки. Якщо воно впаде у річку з людьми, може бути велика біда”, – розповів “Галицькому кореспонденту” Микола Кузьма.

Вартість об’їзного моста складе 650 тисяч гривень, з цієї суми 150 тисяч готове взяти на себе одне з тамтешніх підприємств. Ще 500 тисяч депутати Івано-Франківської обласної ради погодились виділити з резервного фонду, хоча в департаменті фінансів зауважили: кошти цього фонду призначені для відновлення об’єктів, а не для їх будівництва.

Читайте також: На Прикарпатті витрачатимуть більше грошей на ремонт комунальних доріг

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!